18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Były dziki, czas na bobry i żubry. Wydano pozwolenie na odstrzał

Redakcja
09.01.2019  12:33
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach - rozpocznie się polowanie na bobry, bo powodują zniszczenie. Czy jak dziki będzie to zagrożony gatunek w Polsce?
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach - rozpocznie się polowanie na bobry, bo powodują zniszczenie. Czy jak dziki będzie to zagrożony gatunek w Polsce? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Polowania w Polsce ciąg dalszy. Odstrzał dzików to najwyraźniej dopiero początek. Teraz wydano pozwolenie na odstrzał bobrów. Kolejne zagrożone gatunki zwierząt w Polsce?

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach może urządzić odstrzał bobrów. Zgoda Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska została wydana. Powodem są drzewka (każde kosztowało 300 złotych) nad Zalewem Arkadia, które zniszczyły zwierzęta. Dyrektor OSiR-u twierdzi, że „bobrów nikt nie chce przyjmować, są z nimi same kłopoty”.

ZOBACZ TEŻ: Rzeź na polowaniu. Włoscy myśliwi zabili w Polsce setki ptaków

Jak podaje radio5.com.pl, gdy tylko na zalewie ustąpi lód, zacznie się odstrzał zwierząt. OSiR może zabić 10 bobrów. O zgodę na odstrzał miał wystąpić dyrektor OSiR Waldemar Borysewicz.

To jednak nie koniec rozlewu krwi. Na Podlasiu ma być też przeprowadzony odstrzał żubrów. Radio5.com.pl informuje, że wyeliminowanych zostanie 40 chorych osobników. Odstrzał zostanie wykonany przez pracowników Lasów Państwowych. Ma to być „ostateczność” i działanie dla dobra populacji.

Odstrzał dzików w Polsce

Zagrożona jest także populacja dzików w Polsce. Odstrzał, którego chce minister środowiska z powodu epidemii ASF, wywołał oburzenie nawet u niektórych myśliwych. Mówią o masakrze. Depopulacja może mieć katastrofalne skutki dla środowiska naturalnego w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: Polski Związek Łowiecki do rozwiązania. Myśliwi zabijają za mało

Bobry w Polsce:

Przeczytaj więcej
Komentarze