Profesor Chazan dostał nietypową nagrodę. Ginekolog spodobał się księżom

Redakcja
18.02.2019  12:48
Bogdan Chazan nagroda ojca rodziny
Bogdan Chazan nagroda ojca rodziny Fot: MARIUSZ GRZELAK/East News

Kontrowersyjny ginekolog Bogdan Chazan przyjął nagrodę od metropolity krakowskiego. Marek Jędraszewski wyróżnił go za odmawianie kobietom prawa do aborcji.

Profesor Chazan to jeden z najbardziej kontrowersyjnych i najbardziej znanych polskich ginekologów. Lekarz, który przez lata dokonywał aborcji, przeszedł duchową przemianę, twierdzi, że się nawrócił i teraz staje w pierwszych rzędach, ramię w ramię z tak zwanymi działaczami "pro life".

Niezwykła zmiana, a w tym obrona "życia poczętego" i odmawianie "morderstw prenatalnych", zaowocowały wyjątkową nagrodą. Bogdan Chazan został właśnie wyróżniony przez arcybiskupa krakowskiego, Marka Jędraszewskiego.

Znany "już nie aborter" z dumą przyjął nagrodę "ojca rodziny" im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego tygodnika "Źródło". Wcześniej usłyszał kilka ciepłych słów od metropolity.

Sfera obojętności na los drugiego człowieka poszerza się. Dlatego dziękuję Panu za to, że uczy nas Pan nie-obojętności, a dla wielu środowisk jest Pan wyrzutem sumienia - mówił w gmachu Politechniki Krakowskiej Marek Jędrzejewski.
Bogdan Chazan
Bogdan Chazan Fot: FOT: ADAM WOJNAR/POLSKA PRESS/Polska Press/East News
Czytaj także