18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawa Srebrnej stoi w miejscu

Prokurator od "Taśm Kaczyńskiego" dostała awans. To nagroda?

28.03.2019  14:59
Prokurator od Taśm Kaczyńskiego dostała awans
Prokurator od Taśm Kaczyńskiego dostała awans Fot: Wikipedia

Jak donosi TVN24, prokurator, która prowadzi sprawę "Taśm Kaczyńskiego", dostała właśnie awans! Tymczasem Jarosław Kaczyński nie został nawet przesłuchany.

Prokurator Renata Śpiewak dostała awans! Do tej pory pełniła funkcję prokurator w Prokuraturze Rejonowej, od teraz jest prokuratorem okręgowym.

Co ciekawe, ta sama prokurator prowadzi sprawę "Taśm Kaczyńskiego", która nie posuwa się naprzód. Główny podejrzany - Jarosław Kaczyński - nie został w niej nawet przesłuchany, mimo że od wniosku Romana Giertycha minęły już dwa miesiące. Nie odpowiada też na wezwanie do zwrotu pieniędzy, które miał wyłudzić - bo jak twierdzi Beata Mazurek - jest zbyt zapracowany, by odebrać awizo.

W sprawie Srebrnej odpowiadał jak na razie tylko oskarżający prezesa Austriak - i to wielokrotnie.

Już teraz trwają spekulacje na temat, czy pani prokurator została awansowana w nagrodę. Jeśli tak, czy chodzi o przysłużenie się PiS i prezesowi? Tymczasem środowisko związane z panią prokurator zapewnia - awans jest tylko pozorny, bo Śpiewak już od dawna pracowała w Prokuraturze Okręgowej.