18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Widzowie oburzeni ostatnim odcinkiem „Klanu”: „Propaganda!”

Redakcja
12.12.2018  15:16
klan tvp samochody elektryczne
klan tvp samochody elektryczne Fot: screen/twitter.com

Ostatni odcinek serialu "Klan" w TVP wywołał w sieci burzliwą dyskusję. Wszystko z powodu krótkiej sceny, w której bohaterowie podziwiają elektryczny samochód. Internauci doszukali się tu aluzji do planów premiera Mateusza Morawieckiego – pisze Plejada.pl.

Myślałem, że po "Konstytucja" na rysunku dziecka w TVN nie zobaczę takiej topornej propagandy. I wtedy TVP pokazuje, że nie jest gorsze od amerykańskiego konkurenta – pisze użytkownik Jakub na Twitterze. I nie jest w tej opinii osamotniony.

Negatywne komentarze pojawiły się po emisji odcinka „Klanu”, w którym serialowy Bolek (Krzysztof Janczar) i Igor (Zbigniew Suszyński) spotykają się w garażu i rozmawiają o samochodach.

- U mnie to jakoś silnik zaczął tak głośno pracować, ale już dzisiaj do warsztatu nie zdążę - mówi Bolek.

- Przynajmniej hodowcy będą wiedzieli, że przyjechałeś. A może byś się w taki przesiadł? - sugeruje Igor.

- W jaki?

- Elektryczny. One cicho jeżdżą. Właśnie się zastanawiam, czy sobie nie kupić.

- I gdzie go będziesz ładował? 

- No widzisz, jest ładowarka. No, no, pewnie niedługo będzie ich jeszcze więcej, trzeba pomyśleć.

Internauci błyskawicznie dostrzegli w scenie "promocję elektromobilności", o której nie tak dawno pisał na Twitterze premier Morawiecki, a która ma być symbolem innowacyjności i postępu obecnego rządu.

Słabe to. Wdupczcie ten motyw w Koronę królów - to będzie coś! – komentuje na Twitterze Wojciech. (pisownia oryginalna – red.)

W rzeczywistości temat elektromobilności pojawił się już wcześniej. Posłowie zajęli się projektem w grudniu 2017 roku. W lutym ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych podpisał prezydent Andrzej Duda. Jej głównym założeniem jest stworzenie warunków do upowszechnienia transportu elektrycznego w Polsce, niższą akcyzę na zakup pojazdów elektrycznych, możliwość darmowego parkowania w strefach płatnego parkowania czy wybudowanie sieci infrastruktury ładowania prądem i gazem.

ZOBACZ TEŻ: Mateusz Morawiecki wprowadza podatek od dużych silników

Przeczytaj więcej
Komentarze