18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grozi mu nawet 5 lat więzienia

Protest rolników: Lider z zarzutami

25.03.2019  16:18
Protest rolników doprowadził do zniszczeń w Warszawie
Protest rolników doprowadził do zniszczeń w Warszawie Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Michał Kołodziejczak, prezes AGROunii usłyszał dziś zarzuty zniszczenia mienia. To pokłosie protestu rolników, którzy 13 marca zablokowali warszawski Plac Zawiszy.

Zniszczenie mienia i udział w zbiegowisku. Takie zarzuty usłyszał Michał Kołodziejczak, prezes AGROunii i organizator strajku rolników na ulicach Warszawy. Przypomnijmy, że rolnicy zablokowali wtedy Plac Zawiszy w Warszawie, palili opony, słomę i rozsypali na jezdni jabłka.

Lider AGROunii z zarzutami

Okazuje się, że protest rolników 13 marca nie tylko zablokował na kilka godzin centrum Warszawy, ale również doprowadził do zniszczeń. Tak przynajmniej twierdzą oskarżyciele Michała Kołodziejczaka. Prezes AGROunii został w poniedziałek, 25 marca, przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zarzuty jakie mu przedstawiono dotyczą artykułu 288 kodeksu karnego, czyli  zniszczenia mienia. W tym przypadku nawierzchni jezdni i sygnalizatora przy ul Grójeckiej w Warszawie. Dodatkowo Kołodziejczak usłyszał też zarzut czynnego udziału w zbiegowisku. Za te przestępstwa grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Nie przyznał się

Jak podaje "TVN Warszawa", Michał Kołodziejczak po wyjściu z przesłuchania oznajmił, że nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Z kolei jego pełnomocnik, mec. Tomasz Gabryelczyk, poinformował media, iż zażądał sporządzenia uzasadnienia zarzutów na piśmie. Dodatkowo wyraził on wątpliwość dotyczącą prawidłowości postępowania organów ścigania. Chodzi m.in. o upublicznienie wizerunku osób biorących udział w manifestacji.

Spalony sygnalizator

Sam Kołodziejczyk odniósł się również do atmosfery wokół protestu rolników. Jego zdaniem, to zniewaga, że mówi się o spalonym sygnalizatorze za kilkanaście tysięcy złotych, zamiast o rolnikach, którzy wskutek „nieudolności prawa w Polsce” ponieśli straty sięgające kilkuset tysięcy złotych.

Rolnicy znów będą protestować w Warszawie

Równocześnie Michał Kołodziejczyk zapowiedział, że planuje kolejny protest rolników. Ten ma się odbyć 3 kwietnia w Warszawie. Tym razem jednak rolnicy planują złożyć w stołecznym ratuszu wniosek o pozwolenie na legalną manifestację

Przeczytaj więcej
Komentarze