18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostry protest rolników

Świńskie łby i ogień na ulicach. Warszawa sparaliżowana

13.03.2019  09:39
Protest rolników w Warszawie
Protest rolników w Warszawie Fot: Twitter/Natalia Żyto/Radio Zet

W Warszawie trwa wyjątkowo ostry protest rolników. Na Placu Zawiszy pojawił się ogień, strajkujący rozrzucili na nim jabłka i świńskie łby. Policja ostrzega mieszkańców.

Takich strajków jeszcze w Polsce nie było! Na ulicach Warszawy rozrzucono świńskie łby i jabłka. Obok płoną opony. Zablokowany jest jeden z głównych placów w mieście - Plac Zawiszy - a tym samym drogi przejazdowe w okolicach centrum.

Za blokadą stolicy stoją rolnicy z AGROuni. Poprzez paraliż Warszawy chcą pokazać politykom, że jak bardzo ciężka jest ich sytuacja.

Warszawiacy zostali odcięci od drogi, to symboliczne pokazanie rolników odciętych od rynków sprzedaży w Polsce. To przedsmak tego, co może wydarzyć się w najbliższych dniach – powiedział Radiu ZET lider AGROuni Michał Kołodziejczak.

Czego żądają protestujący? Polscy rolnicy cierpią, z powodu niedostatecznej sprzedaży swoich produktów w kraju. Chcą między innymi, by rząd zapewnił im 50 procent miejsca na półkach w polskich sklepach. Chcą też znakowania żywności flagą kraju pochodzenia.

Protest się zaostrzy? Możliwa całkowita blokada miasta

Jeśli politycy nie przystaną na ich prośby, rolnicy ostrzegają całkowitą blokadą Warszawy.

Jeśli rząd, minister nie będą pracować na rzecz rolnictwa i odzyskania przez polskich przedsiębiorców handlu to przetniemy Warszawę na pół - mówi Kołodziejczak.

Tymczasem policja ostrzega przed paraliżem i prosi mieszkańców o - w miarę możliwości - omijanie Placu Zawiszy.

Prosimy o omijanie tego rejonu. Policjanci z ruchu drogowego wysyłają użytkowników dróg na objazdy - powiedział kom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

Przeczytaj więcej
Komentarze