Nowe informacje

Polski rząd ujawnia - są dowody i nagrania z Przewodowa!

Wojciech Kozicki
17.11.2022  12:12
Przewodów. Polski rząd ujawnia - są dowody i nagrania WIDEO
Przewodów. Polski rząd ujawnia - są dowody i nagrania WIDEO Fot: WOJTEK RADWANńKI/AFP/East News

Przewodów – nowe informacje po wybuchu. Jakub Kumoch z prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej ujawnił, że polski rząd ma dowody i NAGARANIA. Czy rząd ukrywa prawdę o wybuchu w Przewodowie?

Nowe informacje o wybuchu w Przewodowie i kolejne sensacje. Ekspert ujawnił co naprawdę wybuchło na terenie Przewodowa i jaki był prawdziwy cel rosyjskiego ataku. Tymczasem Jakub Kumoch z prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej w TVN24.pl zdradził, że Polska dysponuje nagraniami, “na których widać pewną sekwencję zdarzeń”. Przedstawiciel Andrzeja Dudy pytany o śledztwo, dodał, że prośba Ukrainy o uzyskanie dostępu do miejsca wybuchu powinna zostać spełniona po spełnieniu pewnych warunków.

Przewodów - wybuch, dowody, śledztwo i nagrania wideo

Kumoch stwierdził, że Polska dopuści Ukrainę do śledztwa, jeśli otrzymamy zgodę USA. Dodał, że nic nie zapowiada, iż administracja Joe Bidena wyrazi sprzeciw na poziomie technicznym.

Dziś wiele wskazuje na to, że jedna z rakiet wystrzelona w celu zestrzelenia rosyjskiej rakiety nie trafiła w cel, nie zadziałał mechanizm autodestrukcyjny i ta rakieta niestety doprowadziła do wypadku, do tragedii – ujawnił Jakub Kumoch. (TVN24)

Wypowiedział się na temat postępów prowadzonego śledztwa. Ujawnił, że Polska ma dowody takie jak szczątki rakiety, głębokość leja, ilość zużytego przez nią paliwa, a eksperci obliczają kierunek, z którego przyleciała rakieta. Co więcej Polska ma już „materiały filmowe”!

To są nasze zdjęcia z granicy, na których pewne rzeczy widać, np. strzały nad Ukrainą, walki i pewną sekwencję zdarzeń. Nie chciałbym opowiadać o ich treści, bo widziałem w trybie niejawnym . Nikt Ukrainy nie oskarża o to, że zbombardowała świadomie polskie terytorium – powiedział Kumoch.
Czytaj także