18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Przewodów. Rakieta była ukraińska?

Wojciech Kozicki
16.11.2022  09:34
Przewodów. Rakieta była ukraińska? Nowe informacje o wybuchu
Przewodów. Rakieta była ukraińska? Nowe informacje o wybuchu Fot: Pawel Wodzynski/East News

Czyja rakieta uderzyła w Przewodów? Agencja Associated Press podaje nowe informacje – czy w polskie terytorium uderzył pocisk ukraiński? Czy rząd USA i NATO ukrywają prawdę o wybuchu?

Wybuch w Przewodowie i nowe informacje. Agencja Associated Press ujawniła najnowsze ustalenia, powołując się na informacje i dane uzyskane od amerykańskich urzędników. W Polskę i powiat hrubieszowski uderzyła rakieta ukraińska? Miał to być podobno pocisk obrony przeciwrakietowej, który powinien trafić w rosyjską rakietę. W Przewodów uderzył przypadkowo. Do informacji póki co nie ustosunkowały się ani polskie, ani amerykańskie władze.

Wybuch w Przewodowie. Kto wystrzelił rakietę?

Oficjalnie żadna wersja wydarzeń nie została potwierdzona. Jak zwraca uwagę Polsat News, Amerykańskie mogą znać prawdę o tragedii w Przewodowie. Ukraińska agencja Unian, powołując się na CNN przekazała, że "samolot NATO wykrył trajektorię rakiety, która spadła na Przewodów". Jednocześnie prezydent USA Joe Biden powiedział, że "to mało prawdopodobne, że rakieta, która spadła na Polskę została wystrzelona z Rosji". 

Portal NEXTA twierdzi natomiast, że w Przewodów uderzyła rosyjska rakieta, której celem była elektrociepłownia w ukraińskim mieście Dobrotwór, która znajduje się w pobliżu granicy z Polską.

Urzędnicy amerykańscy powiadomili, że według wstępnych ustaleń rakieta, która uderzyła w Polskę, została wystrzelona przez siły ukraińskie w zbliżający się rosyjski pocisk - przekazała dziennikarka AP w Białym Domu Seung Min Kim. 

Czytaj także