18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Broniarz broni nauczycieli

Przez strajk uczniowie będą powtarzać rok

Wojciech Kozicki
02.05.2019  13:05
Strajk nauczycieli został zawieszony, ale niektórzy uczniowie ucierpieli
Strajk nauczycieli został zawieszony, ale niektórzy uczniowie ucierpieli Fot: Stefan Maszewski/REPORTER/East News

Jak ogłosił szef ZNP Sławomir Broniarz, strajk nauczycieli został zawieszony. Klasyfikacja do matur została przeprowadzona we wszystkich szkołach, ale niektórzy uczniowie i tak poniosą konsekwencje za protest.

Rok szkolny w szkołach ponadgimnazjalnych został zakończony, a strajk nauczycieli przerwano i klasyfikacja do egzaminów została przeprowadzona we wszystkich placówkach. Jednak protest i tak zaszkodził niektórym uczniom.

Strajk nauczycieli i matury

Jak podaje interia.pl, nie we wszystkich szkołach uczniowie zdążyli poprawić oceny i nie zostali dopuszczeni do egzaminów maturalnych. Teraz muszą powtarzać cały rok szkolny. Prezes ZNP Sławomir Broniarz twierdzi, że nie wie ilu uczniów ma taki problem i uważa, że to nie wina nauczycieli.

Nauczyciele nie zrobili dzieciom krzywdy. Jeżeli komuś groziła „jedynka”, to jego ocena końcowa uwzględniała zaangażowanie w ciągu trzech lat nauki – powiedział Broniarz. (interia.pl)

Strajk nauczycieli zawieszony

Przypominamy, że strajk został zawieszony, a nie zakończony. Broniarz zapowiedział, że nauczyciele wrócą do walki o swoje postulaty we wrześniu.

Przeczytaj więcej
Komentarze