Udźwignie ciężar krytyki?

Pudzian o gejach: "Mogą się bzykać na ulicy, ale..."

Wojciech Kozicki
25.03.2019  12:31
Pudzianowski o osobach homoseksualnych - moga się "bzykać na ulicy", ale...
Pudzianowski o osobach homoseksualnych - moga się "bzykać na ulicy", ale... Fot: Facebook.com/Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski uderza mocno nie tylko na ringu. W wywiadzie dla „Super Expressu” skrytykował osoby LGBT. Gdy inni sportowcy biorą aktualnie udział Kampanii Przeciw Homofobii, były strongman zdecydował się na kontrowersyjną wypowiedź.

Pudzian wyznał, że jest tolerancyjny i uważa osoby homoseksualne za normalnych ludzi, chętnie wypije z nimi kawę i każdemu poda rękę. Jednak nie jest w stanie zaakceptować, gdy obnoszą się ze swoją orientacją seksualną. Zwrócił uwagę, że skoro żyjemy w Polsce, to powinniśmy mieć swoją kulturę, a nie „sprowadzać Zachód”.

Francja ma swoją kulturę, Anglia ma swoją kulturę, Polska ma swoją kulturę i tradycję, i żyjmy w takim środowisku w jakim się po prostu wychowaliśmy. Jedźcie do Francji, tam się możecie całować, bzykać na ulicach, na ławkach, róbcie co chcecie! Dla mnie mogą sobie nawet na ulicy robić dobrze, ale w swoim bliskim otoczeniu takiego zachowania nie toleruję i nie akceptuję – powiedział Mariusz Pudzianowski.

Pudzianowski kontra kontuzja

Pudzianowski ma teraz dużo czasu na przemyślenia, bo czeka go kilkumiesięczna przerwa od sportu. Walka Dominatora z Szymonem Kołeckim skończyła się dla tego pierwszego kontuzją i wrzaskiem z bólu. Zerwany mięsień dwugłowy uda wyeliminował Pudziana z gry, a zdjęcie zmasakrowanej nogi zawodnika trafiło do sieci.

Pudzian i koniec kariery

Dominator zapowiedział przed walką, że zamierza wkrótce skończyć ze sportami walki. Wyznał, że osiągnął już wszystko, ma dużo pieniędzy, więc chciałby wreszcie odpocząć i zacząć cieszyć się życiem.

Mariusz Pudzianowski o Kubicy, końcu kariery i LGBT:

Czytaj także