18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest zdjęcie!

Puma w Polsce. Służby apelują o ostrożność

Wojciech Kozicki
16.02.2023  17:18
Puma w Polsce. Zdjęcie dzikiego kota w Małopolsce
Puma w Polsce. Zdjęcie dzikiego kota w Małopolsce Fot: M. Watson / ardea.com/EAST NEWS, Facebook/OSP Florynka/Foto Mateusz Pękala.

Puma w Polsce? Niepokojące doniesienia z Małopolski. Mieszkaniec miejscowości Binczarowa zrobił zdjęcie tajemniczemu zwierzęciu przypominającemu pumę. Strażacy OSP apelują o ostrożność.

Czy są pumy w Polsce? Okazuje się, że być może grasuje Puma w Małopolsce? Mieszkaniec miejscowości Binczarowa ogłosił w internecie, że sfotografował na okolicznych polach zwierzę przypominające pumę. Sprawa wydaje się być poważna, bo strażacy z OSP Florynka zaapelowali o ostrożność i udostępnili zdjęcie domniemanego drapieżnika.

Puma w Polsce. Strażacy i leśnicy wyjaśniają

Na wszelki wypadek prosimy uważać – zaapelowali straży o ostrożność. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że w Polsce grasuje puma. Straż Pożarna podkreśla, że może być to ryś lub inne zwierzę drapieżne podobne do pumy, ale wolą dmuchać na zimne.

Leśnicy z Nadleśnictwa Nawojowa uspokajają w rozmowie z „Gazetą Krakowską”, że nie zauważono w regionie śladów żadnego nietypowego zwierzęcia. Oceniając jednak długość ogona sfotografowanego zwierzęcia, wykluczyli, że to ryś. Przypominamy, że niedawno pojawiały się już doniesienia o pumie w Polsce. To jednak prawda, czy to tylko kolejna polska chupacabra?

Czy sprawą zajmą się detewktyw Rutkowski i jasnowidz Jackowski? Już kiedyś szukali pytona nad Wisłą, więc mają doświadczenie.

Leśnicy wybrali się również na miejsce, w którym widziana była "puma", aby poszukać śladów jej obecności. Niestety dodatnie temperatury sprawiły, że po kilku dniach tropy były już roztopione i nie udało się ich zidentyfikować – informuje Polsat News.

logo Tu się dzieje