18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska już przyjmuje potwory

Putin w polskim więzieniu? "Zbroniarze chętnie odbywają u nas karę"

Wojciech Kozicki
20.03.2023  12:15
Putin w polskim więzieniu? Zbrodniarze wojenni z byłej Jugosłąwii już są osadzani w polskich więzieniach
Putin w polskim więzieniu? Zbrodniarze wojenni z byłej Jugosłąwii już są osadzani w polskich więzieniach Fot: Shutterstock/ID1974

Władimir Putin trafi do polskiego więzienia? Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji. Tymczasem okazuje się, że zbrodniarze z byłej Jugosławii preferują polskie więzienia ze względu na „dobre warunki i bezpieczeństwo". 

Władimir Putin zostanie zatrzymany i skazany? To możliwe, ponieważ Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania zbrodniarza z Kremla. Kolejne źródła podają, że Putin mógłby trafić do polskiego więzienia, ponieważ Polska podpisała i ratyfikowała tzw. Statut Rzymski. Putin nie byłby pierwszym zbrodniarzem wojennym przebywającym w polskim więzieniu.

Skazany Putin w Polsce? Zbrodniarze wojenni lubią polskie więzienia

Prof. Patrycja Grzybek z Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z RMF FM zwróciła uwagę, że „Polska musiałaby podpisać umowę o wykonaniu takiego wyroku i wyrazić zgodę, by Władimir Putin odbywał karę w Polsce”. Przypomniała, że w polskich więzieniach zostali osadzeni tacy zbrodniarze wojenni jak Radislav Krstić, Mico Stanisić, Stojan Żupljanin i Sreten Lukić.

Media przypominają, że Krstić został skazany przez MTK za udział w masakrze ludności muzułmańskiej w Srebrenicy w Bośni i najpierw przebywał w więzieniu w Wielkiej Brytanii. Cudem przeżył, bo współwięźniowie poderżnęli mu gardło. 20 marca 2014 roku został przeniesiony do Piotrkowa Trybunalskiego.

Zbrodniarze z byłej Jugosławii chętnie odbywali kary w Polsce i byli zadowoleni z warunków w polskich więzieniach - powiedziała prof. Patrycja Grzybek w RMF FM.

Trybunał w Hadze, w związku ze zbrodniami wojennymi na Ukrainie, wydał w piątek nakaz aresztowania także Marii Lwowej-Biełowej, rosyjskiej rzeczniczki praw dziecka. Ona również mogłaby spędzić resztę życia za polskimi kratami.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także