18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rachoń pozwał Skibę. Poszło o "odpowiedzialność za polityczny mord"

Redakcja
22.01.2019  11:32
Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń kontra muzyk Big Cyc Krzysztof Skiba. Poszło o śmierć prezydenta Adamowicza i kontrowersyjny wpis muzyka. Sprawa w sądzie
Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń kontra muzyk Big Cyc Krzysztof Skiba. Poszło o śmierć prezydenta Adamowicza i kontrowersyjny wpis muzyka. Sprawa w sądzie Fot: Youtube.com, Facebook.com/Krzysztof Skiba

Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń złożył prywatny akt oskarżenia z art. 212 kodeksu karnego. Pozwany został Krzysztof Skiba (Big Cyc). Poszło o wpis na Facebooku na temat prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i odpowiedzialności za jego śmierć.

Muzyk zespołu Big Cyc 15 stycznia zamieścił kontrowersyjny wpis na Facebooku po ataku nożownika na prezydenta Gdańska. Jak podaje niezalezna.pl, stwierdził w nim, że Rachoń i Sitek „spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za polityczny mord".

Krzysztof Skiba już wcześniej opublikował wcześniej inny ostry komentarz, w którym oskarżył PiS i media publiczne o rozpętanie fali nienawiści wobec Adamowicza. „Przeszkadzał im, więc się go pozbyli” – napisał Skiba.

Nie tylko muzyk kieruje oskarżenia pod adresem partii rządzącej. Posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus napisała, że Morawiecki, Duda, Kaczyński i Mazurek „doprowadzili do tragedii”. Ryszard Petru zaapelował, by „nie milczeć nad trumną” i oskarżył Prawo i Sprawiedliwość o finansowanie mowy nienawiści.

ZOBACZ TEŻ: Morderca Adamowicza uniknie więzienia? Śledztwo może zostać umorzone

Przeczytaj więcej
Komentarze