18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma teraz uraz do nauczycieli?

Raczek: Jeden z braci Kaczyńskich nie zdał z języka polskiego

13.04.2019  16:21
Jarosław Kaczyński nie zdał do klasy maturalnej
Jarosław Kaczyński nie zdał do klasy maturalnej Fot: TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

Tomasz Raczek wyjawił, że do jego liceum uczęszczali bracia Kaczyńscy. Problem w tym, że go nie ukończyli bo jeden z nich nie otrzymał promocji do następnej klasy.

Strajk nauczycieli odbija się coraz szerszym echem w kręgach politycznych i celebryckich. Swoje poparcie dla strajkujących wyraził też m.in. Maciej Stuhr, który chodził do krakowskiego liceum, w którym uczyła Agata Duda. W odpowiedzi na jego wpis Tomasz Raczek także pochwalił się osobistościami ze swojej warszawskiej szkoły średniej.

Stuhr wspiera nauczycieli

Maciej Stuhr opublikował na swoim Facebooku list otwarty nauczycieli z II LO w Krakowie, w którym uczyła Agata Kornhauser-Duda.  Okazuje się, że aktor jest absolwentem tej placówki. Nie omieszkał więc w wymowny sposób skomentować postawy pierwszej damy względem swoich kolegów nauczycieli

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Tym razem dosłownej – napisał

To wywołało falę komentarzy, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Pod postem wypowiedział się także dziennikarz i publicysta Tomasz Raczek, który również pochwalił się „wyjątkowością” swojego liceum na warszawskim Żoliborzu.

Kaczyński nie zdał nie tylko z polskiego

Co ciekawe, przy okazji przypomniał ciekawy fakt z życia braci Kaczyńskich. Jeden z nich nie otrzymał promocji do klasy maturalnej z powodu zagrożenia z języka polskiego, języka angielskiego i przysposobienia obronnego.

Tomasz Raczek napisał bowiem, że chodził do liceum, z którego wywodzą się bracia Kaczyńscy. Problem w tym, że nie było im dane go ukończyć, gdyż jeden z nich po prostu nie zdał.

Rozumiem Macieja Stuhra, że staje po stronie swoich nauczycieli ze szkoły, którą skończył on i pan prezydent, a pani prezydentowa w nim uczyła. Sam chciałbym zrobić to samo, bo z kolei do mojego liceum na warszawskim Żoliborzu chodzili bracia Kaczyńscy. Kłopot w tym, że go nie ukończyli, bo jeden z nich nie otrzymał promocji do klasy maturalnej z języka polskiego. Domyślam się, że pozostał mu uraz – napisał Raczek

Liceum Kaczyńskiego

Chodzi o warszawskie XVI Liceum Ogólnokształcące im Joachima Lelewela. Do szkoły tej uczęszczał zarówno Tomasz Raczek jak i Jarosław Kaczyński. Polityk jednak jej nie ukończył, a maturę napisał w innym liceum. Jak sam przyznał po latach, nauczyciele nie dali mu promocji do klasy maturalnej, ale zgodzili się aby nie powtarzał roku. Za to skierowano go do innej szkoły. Portal „Onet” przypomina, że Kaczyński dostał wtedy dwóję z polskiego, angielskiego i przysposobienia obronnego.

Przeczytaj więcej
Komentarze