18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radio Maryja uczy: „Jak być dobrą żoną w sypialni?”

Redakcja
12.12.2018  16:23
rydzyk radio maryja jak być dobrą żoną w sypialni
rydzyk radio maryja jak być dobrą żoną w sypialni Fot: PAWEL SKRABA/East News

Audycja Radia Maryja „Jak być dobrą żoną w sypialni?” budziła kontrowersje na długo przed swoją premierą. We wtorek słuchacze w końcu mieli okazję poznać tajniki „seksu po katolicku”. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy są usatysfakcjonowani wiedzą nabytą w radiu o. Rydzyka.

Trwająca ponad 2 godziny audycja pod intrygującym tytułem „Jak być dobrą żoną w sypialni?” została wyemitowana w rozgłośni Tadeusza Rydzyka w ramach rekolekcji dla par – pisze Onet.pl. Poprowadzili ją eksperci Radia Maryja: Lech Polakiewicz oraz Danuta i Piotr Sobolewscy w towarzystwie księdza Marcina Różańskiego.

Jak się okazało, sprawy łóżkowe jednak nie były głównym tematem audycji. Goście Radia Maryja rozprawiali m.in. o równouprawnieniu, o uczuciach, o szanowaniu godności kobiet oraz o konieczności dzielenia się domowymi obowiązkami w małżeństwie. Prowadzący uściślają tu jednak, że wbrew "absurdom" panującym w wielu krajach, małżeństwo to wyłącznie związek kobiety i mężczyzny.

A co z seksem po chrześcijańsku?

Przede wszystkim, „aby mówić o pełnym stosunku seksualnym, musi to być pełna penetracja z pozostawieniem nasienia w pochwie” – zapewniła słuchaczy Danuta Sobol. Tylko w takim wypadku stosunek jest wartościowym aktem oddania i jedności z partnerem. 

Z kolei ksiądz Różański podkreślił, że „kobieta to sanktuarium życia, a sypialnia to jeden z ołtarzy”. To z pewnością tłumaczyłoby, dlaczego to właśnie duchowny miał najwięcej do powiedzenia w kwestii stosunków płciowych. 

Żyjemy obecnie w mentalności antykoncepcyjnej. To poważny problem. Wynik jest taki, że rozwinięta sfera seksualna doprowadziła do starzenia społeczeństwa. W Polsce na jedną kobietę przypada 1,3 dziecka. Brak potomstwa powoduje, że będziemy mieli poważne problemy – martwił się duchowny.

To właśnie antykoncepcji, a raczej ogromnej potrzebie rezygnacji z niej poświęcono znaczną część audycji. Jak usłyszeli słuchacze Radia Maryja, o tym, czy dojdzie do zapłodnienia, zadecyduje Bóg. Człowiek nie ma prawa do decydowania o powoływaniu nowego życia.

Jeszcze przed audycją kontrowersje wzbudzał fakt, że program adresowany był do „żon w sypialni”. A gdzie audycja dla mężczyzn, jak być dobrym mężem w sypialni? – pytali internauci. Ksiądz Różański uspokaja, że audycje o "dobrych mężach" na antenie już były. Kolejna zaplanowana jest na luty przyszłego roku.

ZOBACZ TEŻ: Tadeusz Rydzyk o związkach międzykulturowych: "To jest dramat"

Czytaj także
Przeczytaj więcej