18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Riki tiki, bez paniki

Ludzie, uspokójcie się! Nie ma radioaktywnej chmury!

Wojciech Kozicki
19.05.2023  21:40
RRadioaktywna chmura w Polsce? Państwowa Agencja Atomistyki wydała kolejny komunikat ws. skażenia radiacyjnego
RRadioaktywna chmura w Polsce? Państwowa Agencja Atomistyki wydała kolejny komunikat ws. skażenia radiacyjnego Fot: SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Radioaktywna chmura z Ukrainy nad Polską? Jest oficjalny komunikat PAA w sprawie ewentualnego skażenia. Jaka jest obecnie sytuacja radiacyjna w Polsce? Odetchnijcie z ulgą i bawcie się dobrze, koniec świata odwołany.

Radioaktywna chmura nad Polską. W internecie pojawiły się niepokojące informacje o skażeniu radiacyjnym z Ukrainy, które miało dotrzeć z Ukrainy. To jednak zwykłe fake newsy. W piątek 19 maja Państwowa Agencja Atomistyki wydała kolejny komunikat w sprawie sytuacji radiacyjnej w Polsce. Zamiast się stresować bez powodu, polecamy popatrzeć na nowe zdjęcia Julii Wieniawy w fikuśnym bikini.

Radioaktywna chmura nad Polską? Polaku, nie lękaj się, to fake newsy!

Polsce grozi skażenie radioaktywne? Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała w piątek 19 maja, że nie ma żadnej radioaktywnej chmury. Największym zagrożeniem w Polsce nadal pozostaje głupota polityków.

W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o radioaktywnej chmurze, która zmierza w kierunku Europy, informujemy, że stacje mierzące poziom promieniowania nie notują żadnych niepokojących wskazań

- brzmi komunikat PAA.

Agencja przyznała, że w tym tygodniu rzeczywiście były widoczne piki na wykresach przedstawiających pomiary promieniowania jonizującego w Polsce. Jest to jednak zjawisko naturalne występujące np. przy okazji opadów atmosferycznych jak deszcz. W większości przypadków stacje zainstalowane w ramach polskiego monitoringu radiacyjnego pokazują wartości poniżej 0,1 µSv/h.

Wciąż obserwowane są próby infekowania opinii publicznej nieprawdziwymi informacjami o rzekomym zagrożeniu. To kłamstwo mające wywołać niepokój. Wiarygodne informacje na stronie Państwowej Agencji Atomistyki!

- oświadczył w środę Stanisław Żaryn, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Radio ZET przypomina, że PAA nadzoruje sytuację radiacyjną w kraju 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Bezpieczeństwa Polaków pilnują nowoczesne stacje PMS, których wskazania na bieżąco analizują eksperci z Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych PAA. Polacy obawiają się jednak „nowego Czarnobyla”, gdyż Rosjanie np. wysadzają ładunki wybuchowe na terenie ukraińskich elektrowni jądrowych.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje