18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Rosja pomoże"

Kadyrow grozi Polsce. Chce wyzwolić Śląsk

07.02.2023  16:48
Ramzan Kadyrow chce walczyć o autonomię Śląska
Ramzan Kadyrow chce walczyć o autonomię Śląska Fot: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Wojna w Ukrainie znów odbija się echem w Polsce. Karykaturalny przewódca z Czeczenii Ramzan Kadyrow znowu grozi naszemu krajowi. Zapowiedział, że po podbiciu Ukrainy, zostanie przeprowadzona „denazyfikacja Polski” i referendum na Śląsku.

Ramzan Kadyrow znowu odgraża się Polsce. Czeczeński podnóżek Putina, przypominający skrzyżowanie Kim Dzong Una ze Stevenem Seagalem, i to takie zrobione nocą przez pijanego grafika w Paintcie, snuje plany podboju Europy. Zapowiada przeprowadzenie denazyfikacji w naszym kraju, gdy już skończy podbój Ukrainy. Stwierdził, że pragnie ochronić „Ślązaków walczących o autonomię”. Sprawę skomentował już Ruch Autonomii Śląska.

Ramzan Kadyrow grozi Polsce. Chce wyzzolić Śląsk

Kadyrow twierdzi, że konieczna jest wojskowa interwencja w Polsce ze względu na „trudną sytuację polityczną”. Podkreślił, że Ślązacy zasłużyli na „specjalny status niepodległości i trzeba pilnie przeprowadzić referendum”. Zapowiedział, że Rosja chętnie pomoże organizacyjnie w jego przeprowadzeniu.

W ramach wspierania Ukrainy Warszawa zdołała wyczerpać własne zasoby, a teraz jest zamieszanie: co jeśli po pomyślnym zakończeniu specjalnej operacji wojskowej Rosjanie zaczną denazyfikować kolejny kraj? Teraz Polska będzie też żebrać o broń od Stanów. Proście Polacy, proście swoich panów  - powiedział Kadyrow.

Sprawę skomentował już oficjalnie Ruch Autonomii Śląska odpowiadając "stanowczo NIE zapraszamy”.

Stanowczo nie zapraszamy!!! Trauma po ostatniej wizycie "wyzwolicieli" w 1945 roku pozostała w naszych rodzinach do dnia dzisiejszego. My nie chcemy Górnośląskiej Republiki Ludowej? My wolimy autonomiczny Górny Śląsk w Europie Regionów. Patriotom Czeczeńskiej Republiki Iczkerii życzymy wyzwolenia spod rosyjskiej okupacji – odpowiada RAŚ na Facebooku.

Przypominamy, że wcześniej Ramzan Kadyrow już zapowiadał atak na Polskę. Mówił o krucjacie przeciwko satanizmowi w naszym kraju i ostrzegał, że wejdzie do Warszawy.

Jeśli chodzi o walkę o autonomię, to Kadyrow ma na koncie jeden sukces. Skutecznie odciął się od rozumu...

Po Ukrainie Polska jest na mapie! Nie będę ukrywał, że osobiście mam taki zamiar i wielokrotnie powtarzałem, że walka z satanizmem powinna być kontynuowana w całej Europie, a przede wszystkim na terenie Polski" - napisał na Telegramie Ramzan Kadyrow.

Czytaj także