18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mieszkanie nie dla "ciapatych i innych brudasów". Właściciel odpowie za rasizm

Redakcja
10.12.2018  13:07
Mieszkanie nie dla ciapatych i brudasów
Mieszkanie nie dla ciapatych i brudasów Fot: OLX/Ogłoszenie/Printscreen

Właściciel mieszkania na warszawskim Mokotowie odpowie przed prokuraturą za dyskryminację rasową. Na jednym z portali ogłoszeniowych napisał wprost, że lokum, które proponuje do wynajęcia, nie może być zamieszkane przez "ciapatych i innych brudasów z Indii czy Pakistanu", bo "ich miejsce nie jest w Europie".

Na Facebooku Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pojawił się wpis, w którym administratorzy strony informują o zgłoszeniu do prokuratury przypadku dyskryminacji rasowej.

Tej dopuścić miał się mężczyzna wynajmujący mieszkanie trzypokojowe na Mokotowie. W jego ogłoszeniu pojawiły się bowiem jasne wytyczne co do tego, kto lokalu podnająć nie może - chodziło o "ciapatych i innych brudasów".

UWAGA! Nie wynajmuje ciapatym z indi Pakistanu itp ani innym brudasom którzy przywożą pluskwy i potem wszystkie meble firanki dywany trzeba wyrzucić bo żadne środki czystości nie są w stanie ich wytępić nie znacie pojęcia czystość - Europa nie jest dla nich wracajcie skąd przyjechaliście (pisownia oryginalna - red.) - napisał pan Marek na jednym z popularnych portali aukcyjnych.

Ogłoszenie pana Marka

Co ciekawe, po nagłośnieniu sprawy przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych treść zamieszczonego przez pana Marka ogłoszenia nieznacznie się zmieniła.W swoim anonsie mężczyzna zrezygnował bowiem ze słów "ciapatych" i "brudasów", nadal jednak podtrzymuje, że mieszkanie nie jest przeznaczone dla obcokrajowców.

Mieszkanie do wynajęcia nie dla każdego, ale zgodnie z prawem

Jak cała sprawa wygląda w świetle obowiązującego prawa? O ile każdy, kto decyduje się na wynajem swojego mieszkania, może sam zdecydować, komu powierzy swoją własność, o tyle - jak zauważyli przedstawiciele Ośrodka, mowa nienawiści zawarta w ogłoszeniu nie jest już zgodna z prawem i to właśnie przez nią teraz czeka pana Marka wizyta w prokuraturze.

Pan Marek będzie tłumaczył się prokuratorowi, dlaczego przy okazji wynajmu postanowił znieważać innych ludzi ze względu na ich pochodzenie. Znieważanie ze względu na pochodzenie jest przestępstwem z art. 257 kodeksu karnego. Pomijając, że rasizm jest szczególnie obrzydliwy w Polsce, której miliony obywateli zginęły z rąk wyznawców teorii rasy panów - pisali przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze