18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ruscy szpiedzy złapani

Rosja planowała zamachy w Polsce! "Wysadzanie pociągów"

Wojciech Kozicki
19.07.2023  11:51
Rosja planowała zamachy w Polsce!  Radio ZET: rosyjscy szpiedzy w Polsce
Rosja planowała zamachy w Polsce! Radio ZET: rosyjscy szpiedzy w Polsce Fot: Piotr Molecki/East News

Rosja planuje zamachy w Polsce. „Gazeta Polska” i Radio ZET ujawniają, że rozbita przez Prokuraturę Krajową i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, działająca w Polsce siatka rosyjskiego wywiadu planowała wysadzanie pociągów z bronią i pomocą humanitarną dla Ukrainy.

Rosja chciała przeprowadzić w Polsce zamachy terrorystyczne. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wspólnie z Lubelskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej rozbiła największą w historii siatkę rosyjskiego wywiadu w Polsce. Zgodnie z informacjami „Gazety w Polsce”, członkowie siatki to obywatele Rosji, Białorusi i Ukrainy. Ich celem miały być pociągi w Polsce.

Zamachy w Polsce. Szpiedzy z Rosji mieli wysadzać pociągi

Gazeta Polska ujawniła, że "w sumie od marca do lipca br. zatrzymano 15 osób, które usłyszały zarzuty szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU”. Zatrzymanym może grozić do 10 lat więzienia. Mieli otrzymywać instrukcje bezpośrednio z Rosji, a Kreml płacił im w kryptowalutach (bitcoiny).

Członkowie szpiegowskiej siatki, na zlecenie Rosjan, mieli nie tylko zbierać informacje, fotografować obiekty wojskowe i cywilne, czy podsycać nastroje antyukraińskie i antynatowskie, lecz także przygotowywać akty dywersji i sabotażu
- podaje Gazeta Polska.

Radio ZET podaje, powołując się na ustalenia Gazety Polskiej, że grupa była obserwowana przez polskie służby. W końcu ustalono, że jej członkowie planowali wysadzenie pociągów z transportami broni i pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Ryzyko zamachów stało się tak wysokie, że zapadła decyzja o zatrzymaniach.

Czy polskie służby są w stanie zapewnić bezpieczeństwo i zapobiec zamachom? Straż Graniczna jest coraz częściej atakowana na granicy z Białorusią. Co gorsza, grupa Wagnera ma trafić pod polską granicę i może zagrozić Polsce.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje