18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Paraliż komunikacyjny

Rusza protest taksówkarzy z całej Polski

Wojciech Kozicki
08.04.2019  08:02
Protest taksówkarzy w Warszawie - będą utrudnienia w ruchu
Protest taksówkarzy w Warszawie - będą utrudnienia w ruchu Fot: Facebook.com/Komitet Obrony Taksówkarzy

Strajk nauczycieli sparaliżuje szkoły, ale być może nie będzie nawet jak do nich dojechać. 8 kwietnia w Warszawie rozpocznie się strajk taksówkarzy, a warszawiacy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu do godziny 17:00.

Protest taksówkarzy pod hasłem „Stop nielegalnym przewozom” rozpocznie się o godzinie 10:00. Zostawią swoje samochody nieopodal Torwaru i pieszo ruszą przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Sprawiedliwości i Ambasadę Stanów Zjednoczonych oraz na plac Trzech Krzyży. Powrót nastąpi tą samą drogą.

Autobusy ZTM - zmiany w rozkładzie

ZTM ostrzega, że wystąpią utrudnienia komunikacyjne. Zmienione trasy będą mieć autobusy 116, 180, 195, 503, E-2, 166, 222, 107, 108, 116, 127, 159 oraz 171. Będą kierowane objazdami, a przy okazji należy spodziewać się korków.

Taksówki kontra Warszawa

Taksówkarze już w godzinach porannych napsuli krwi warszawiakom. O 6:00 rano spotkali się w następujących lokalizacjach: CH Targówek, Błonia Centrum Olimpijskiego, Macro Popularna, CH Janki. Sądząc po komentarzach na Twitterze, nie każdy miał rano ochotę stać w korku.

Strajk taksówkarzy i Uber

Taksówkarze żądają, by prawo transportowe, skarbowe i karne w transporcie zarobkowym było należycie egzekwowane. Uważają, że przewoźnicy tacy jak Uber nie działają zgodnie z prawem, a rząd poprzez nowelizację ustawy o transporcie drogowym („lex Uber”), zalegalizuje szarą strefę.

Przeczytaj więcej
Komentarze