18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Słodko-gorzko

Ryanair zapłaci dziewczynce ponad pół miliona. Wszystko przez gorącą czekoladę

30.05.2019  16:29
Ryanair zapłaci dziewczynce ponad pół miliona. Wszystko przez gorącą czekoladę
Ryanair zapłaci dziewczynce ponad pół miliona. Wszystko przez gorącą czekoladę Fot: Wikipedia

Ryanair musiał zapłacić 11-letniej pasażerce 645 tys. zł. Wszystko przez szkody, jakie na pokładzie samolotu poczyniła jej... gorąca czekolada.

Ryanair musiał słono zapłacić za sytuację, do której doszło na pokładzie jednego z samolotów irlandzkich linii lotniczych. Podczas lotu z Rzymu do Krakowa, 8-letnia wówczas Amerykanka Sriya Venkata Neti zamówiła gorącą czekoladę. Napój okazał się być tak wrzący, że dziewczynka oparzyła sobie rękę i opuściła papierowy kubek na kolana. 

Ryanair zapłaci krocie za ten wypadek

Poparzone dziecko tuż po wylądowaniu w Krakowie trafiło do szpitala. Pozew przeciwko liniom lotniczym złożył ojciec dziewczynki. Sprawa trafiła do sądu. Rozżaleni rodzicie mieli pretensje do załogi samolotu, że nie opracowała skutecznej metody podawania gorących napojów dzieciom, w żaden sposób nie pomogła, kiedy dziecko się już oparzyło - a wręcz przeciwnie. 

Jedyną sugestią jaką wystosowano wobec poparzonej było to, żeby udała się do łazienki zdjąć zalane ubranie i przy okazji... przestała przeszkadzać płaczem innym pasażerom. To wszystko sprawiło, że rodzice byli naprawdę mocno rozczarowani. 

Ryanair ostatecznie zdecydował się wypłacić rodzinie odszkodowanie, ale bez wzięcia odpowiedzialności za wypadek. Dziewczynka otrzyma 645 tys. zł. Poza pieniędzmi z tej dramatycznej przygody zostaną jej jeszcze blizny, które poparzenie uformowało na jej udach i pośladkach. 

Przeczytaj więcej
Komentarze