18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chce pomagać dzieciom

Rydzyk apeluje o pieniądze. "By czynić dobro"

Wojciech Kozicki
14.03.2023  13:10
Rydzyk apeluje o większe wpłaty, by "mógł czynićm dobro"
Rydzyk apeluje o większe wpłaty, by "mógł czynićm dobro" Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Tadeusz Rydzyk chce więcej pieniędzy. Telewizja Trwam wyemitowała apel Rydzyka, w którym apeluje o wpłaty i datki, by… mógł czynić więcej dobra!

Tadeusz Rydzyk w Telewizji Trwam ubolewa, że jego Fundacja Nasza Przyszłość może otrzymywać mniejsze datki, wpływy i dotacje. Obawia się, że „jeśli ofiar będzie mniej, to będzie mógł uczynić mniej dobra”. Wirtualnemedia.pl informują, że apel dyrektora Radia Maryja jest emitowany m.in. przed serwisami informacyjnymi TV Trwam.

Pieniądze dla Rydzyka. Zmiany podatkowe uderzą w Lux Veritatis?

Tadeusz Rydzyk uważa, że zmiany podatkowe mogą uderzyć w finanse jego fundacji. Zaapelował więc o „większą aktywność na rzecz pozyskania osób”, które utożsamiają się z jego celami. Wyjaśnił, że dzięki wpłatom pomaga dzieciom i młodzieży.

W związku z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz zmniejszeniem podstawowej stawki PIT z 17 do 12 procent, wiele osób będzie miało niższe dochody do opodatkowania. Grupy podatników wspomagających fundację to emeryci i renciści oraz osoby z niższymi dochodami. Tak jest w naszym przypadku. Niestety ludzie bogatsi mają chyba pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele, zamknięte serca dla dobra. Zdarzają się bogatsi, którzy pomagają – mówi Rydzyk w Telewizji Trwam. (Wirtualne Media)

Ile Rydzyk dostanie pieniądzy od PiS?

Rydzyk chyba zapomniał jak dużo pieniędzy dostaje od rządu PiS w formie dotacji i grantów. Poseł Adam Szłapka ujawnił niedawno, że w 2021 roku co najmniej 3,2 mln zł trafiło do fundacji Lux Veritatis, którą kieruje ojciec Rydzyk. Jak podaje „Rzeczpospolita”, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekazała redemptoryście pieniądze na budowę 100 postumentów za 3 mln zł. Rząd PiS podpisał też z Rydzykiem umowę dzięki której Polacy zapłacą 36,9 tys. zł za "transmisję na żywo Mszy Świętej".

Jednocześnie sam Rydzyk twierdzi, że nie ma żadnych dochodów i jest biedny jak mysz kościelna.

Źródło: Wirtualne Media, Money.pl

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje