18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

O Jezu...

Rydzyk broni papieża: niepolscy Polacy, zamach na Jana Pawła II

Wojciech Kozicki
13.03.2023  09:27
Rydzyk broni papieża: niepolscy Polacy, zamach na Jana Pawła II
Rydzyk broni papieża: niepolscy Polacy, zamach na Jana Pawła II Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Tadeusz Rydzyk i szokująca wypowiedź po reportażu TVN24 „Franciszkańska 3”. Jan Paweł II, tuszowanie pedofilii w kościele i… niepolscy Polacy! Rydzyk broni papieża. Studia u Rydzyka i procesja w Toruniu remedium na skandal w kościele?

Papież Jan Paweł II i afera po reportażu TVN24 „Franciszkańska 3” Marcina Gutowskiego. Karol Wojtyła ukrywał pedofilię w kościele? Na antenie Radia Maryja głos w sprawie zabrał Tadeusz Rydzyk. Uważa, że reportaż to „zamach na Jana Pawła II, a do tego atak na Kościół, polską tożsamość i nauki Chrystusa.

Rydzyk broni papieża i atakuje "niepolskich Polaków"

Kto jest autorem reportażu „Franciszkańska 3”? Rydzyk uważa, że tego typu „oszczercze działania podejmują niepolscy Polacy”. Przy okazji zachęcał do podjęcia studiów podyplomowych na kierunku "Dziedzictwo myśli Jana Pawła II" w swojej toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej oraz do wstępowania do Bractwa św. Jana Pawła II, działającym przy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Oszczercze publikacje w mediach, oszczercze programy w telewizjach nie o polskim duchu. Mamy świadomość, że jest to atak na Kościół, naukę Chrystusa, na polską tożsamość – powiedział Rydzyk w Radiu Maryja.

Tadeusz Rydzyk zamierza bronić polskiego papieża. Zaprosił wiernych do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu na tzw. modlitwę ekspiacyjną. Zapowiedział, że w sobotę 18 marca w Toruniu przejdzie PROCESJA POKUTNA z najświętszym sakramentem i relikwiami świętych, także świętego Jana Pawła II.

W ten sposób Rydzyk chce „wynagradzać wszelkie zniewagi i zniesławienia pamięci świętego papieża, największego z rodu Polaków”.

Czytaj także