18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kasa na ostatniej prostej

Rydzyk dostanie pieniądze. "Dotacja utajniona"

Wojciech Kozicki
21.11.2023  12:19
Rydzyk dostanie pieniądze. PiS i dotacje dla Lux Veritatis
Rydzyk dostanie pieniądze. PiS i dotacje dla Lux Veritatis Fot: Artur Szczepanski/REPORTER

Tadeusz Rydzyk i fundacja Lux Veritatis znowu triumfują. Kolejna dotacja, kolejne wielkie pieniądze. Ministerstwo Sprawiedliwości przeleje mu „utajnioną dotację”. Ile kasy dostał już Rydzyk od PiS? Bóg raczy wiedzieć...

Bóg zapłać? Tadeusz Rydzyk nie czeka na mannę z nieba. Stawia na rządowe dotacje i pieniądze od PiS. Fundacja Lux Veritatis prowadzi Centrum Ochrony Praw Chrześcijan, a Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry na tę inicjatywę pieniędzy nie żałuje. Kolejne złotówki popłyną, ale szczegóły dotacji są tajne.

Pieniądze dla Rydzyka. Ministerstwo Sprawiedliwości "tajna dotacja" dla Lux Veritatis

Jak przypomina Super Express, resort sprawiedliwości w 2020 roku z Funduszu Sprawiedliwości dał Centrum Ochrony Praw Chrześcijan ponad 7 milionów złotych. Teraz ministerstwo Ziobry rozstrzygnęło nowy konkurs (dotacje na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości”) i zgadnijcie kto wygrał pieniądze od rządu…

Wirtualna Polska informuje, że rząd PiS i resort ministra sprawiedliwości rozstrzygnął niedawno nowy, być może ostatni konkurs Funduszu Sprawiedliwości o dotacje na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości”. Fundusz ma do rozdania 15 mln zł na działania w latach 2024-2026- pisze Super Express.

Jak wynika z publikacji Wirtualnej Polski, o pieniądze od rządu ubiegało się 19 organizacji, a dotacje finalnie dostanie 8 z nich. Oczywiście w tym gronie znalazła się fundacja Lux Veritatis. 

Ile dostanie fundacja Rydzyka? Bóg raczy wiedzieć. Okazuje się, że „tym razem kwotę dotacji utajniono”. Ministerstwo Sprawiedliwości nie ujawniło nawet nazwy projektu Fundacji Lux Veritatis.

W odpowiedzi na pytania Wirtualnej Polski, Ministerstwo Sprawiedliwości napisało, że za pieniądze z przyznanej właśnie dotacji Lux Veritatis będzie prowadzić kampanię informacyjną, w której "poruszone zostaną zagadnienia bezpośrednio związane z przeciwdziałaniem przestępczości w różnych aspektach życia społecznego". W ramach projektu ma powstać również "Biuro Sieci Pomocy Prawnej i Poradnictwa Obywatelskiego, będące centrum pomocy i bezpłatnym doradztwem prawnym i obywatelskim- ujawnia Wirtualna Polska.

Wypędzał diabła salcesonem, dostanie pieniądze od PiS

Wirtualna Polska ujawnia również, że pieniądze dostanie także Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Kieruje nią były egzorcysta ks. Michał Olszewski, który ponoć wypędzał salcesonem demony z wegetarianki, a „trzy lata temu Profeto.pl dostało z Funduszu Sprawiedliwości 43,43 mln zł”. Co więcej, jak przypomina Onet, egzorcysta zajął się budową nieruchomości za dotację ze Skarbu Państwa. Za 43 miliony z Funduszu Sprawiedliwości ma zbudować pensjonat.

Gazeta Wyborcza dodaje, że wg ustaleń NIK z Funduszu Sprawiedliwości na pomoc ofiarom przestępstw zostaną przeznaczone jedynie 3 mln zł.

Wirtualna Polska policzyła, że przez ostatnich 8 lat podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem, dostały z publicznych pieniędzy ponad 380 mln zł- pisze Super Express.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje