18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radio Maryja dostało samochody od bezdomnego. Wiadomo, skąd je miał

Redakcja
26.03.2018  12:02
Radio Maryja, Rydzyk i samochody od bezdomnego
Radio Maryja, Rydzyk i samochody od bezdomnego Fot: East News/MAREK LASYK/REPORTER

Nie wszyscy uwierzyli, sprawa trafiła do CBA.

Ojciec Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla Radia Maryja kontynuuje historię dwóch samochodów, które rozgłośnia otrzymała od bezdomnego z Warszawy. Jak podaje wprost.pl, redemptorysta opowiedział więcej o tajemniczym mężczyźnie. Okazuje się, że wygrał w totolotka ponad milion złotych.

Pamiętam, chyba 15 lat temu, pewnego dnia ojciec Jan Król mówi: „Przyszedł jakiś człowiek, chce dać dwa samochody”. Odpowiedziałem: „Nie wierzę, to może być następna prowokacja”. Przyszedłem do pokoju, gdzie był ten pan. Opowiedział mi swoją historię – wyznał Rydzyk. (wprost.pl)

Pan Stanisław był sierotą wychowywaną przez ciotkę. Ukończył uniwersytet, miał własną firmę, ale nieszczęśliwie się ożenił. Kobieta wyrzuciła go z domu. Kupił mieszkanie córce. Chorował, a gdy wyszedł ze szpitala wylądował na bruku.

Radio Maryja i darowizna od bezdomnego

Pewnego dnia pan Stanisław przechodził obok kolektury. Postanowił zagrać. Skreślił numery, które okazały się szczęśliwe. Wygrał dokładnie 1 milion 350 tysięcy złotych.

Pan Stanisław nie może opowiedzieć własnej wersji tej historii. Zmarł niedługo po ofiarowaniu Radiu Maryja samochodów. Wiadomo natomiast, że był wielkim fanem katolickiej rozgłośni z Torunia.

Jak podaje "Rzeczpospolita", nie wszyscy uwierzyli w historię o niezwykłej darowiźnie. Poinformowano o tym Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Urząd Skarbowy w Toruniu. O wyjaśnienie zabiegał m.in. poseł Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Fragment rozmowy z o. Tadeuszem Rydzykiem:

Czytaj także