18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyciekło zdjęcie

Rydzyk ma brykę za 5 milionów. Na to potrzebował kopert od wiernych

Emilia Waszczuk
17.07.2019  11:49
Rydzyk ma brykę za 5 milionów. Na to potrzebował kopert od wiernych
Rydzyk ma brykę za 5 milionów. Na to potrzebował kopert od wiernych Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Tadeusz Rydzyk wziął kredyt na samochód i spłaca go z datków wybłaganych od słuchaczy Radia Maryja. Wiadomo, jak wygląda jego nowe auto.

W czasie pielgrzymki Rodziny Radia Maryja w Częstochowie, ojciec dyrektor Tadeusz Maybach Rydzyk zbierał od wiernych koperty. W kopertach oczekiwał oczywiście nie kartek z życzeniami, a pieniędzy. Bo nagle okazało się, że brakuje mu środków na nowy zakup.

Duchowny-biznesmen pożalił się swoim wyznawcom, że wziął kredyt na kilka milionów, ale nie ma jak go spłacić. Pożyczka miała pokryć zakup samochodu - nowego wozu transmisyjnego dla Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Wóz, który mamy, przejechał ponad 700 tys. kilometrów, a jego wyposażenie jest już bardzo przestarzałe. Musieliśmy wziąć pożyczkę na nowe auto. Kosztowało to 5 milionów złotych - mówił na antenie Radia Maryja.

Bryka Rydzyka już śmiga

Niestety, tym razem żaden bezdomny mu nie pomógł. Co innego słuchacze jego rozgłośni. Samochód został zakupiony i już wiadomo, jaka to fura.

Nie maybach, nie lexus, nie żadna luksusowa "beemka". Tym razem wygląda to dość skromnie. Nie ma błyszczącego lakieru i fejmu, jest zwykły, biały wóz transmisyjny.

Jak zapewniał sam Rydzyk, podobnego auta nie da się kupić taniej, a i tak to, co jego "firma" sobie znalazła, to jeden z najtańszych produktów. Tani i zarazem tak drogi, że musiał prosić o pomoc. Nie dla siebie, dla... Maryi!

Samochód z wyposażeniem do transmisji kosztuje ponad 5 mln zł. To są duże pieniądze. To bardzo dużo dla nas, ale taniej już nie da się zrobić czegoś takiego. Na ten samochód musieliśmy wziąć pożyczkę. Dlatego także w tym roku, a może jeszcze bardziej niż w inne lata, prosimy o pomoc, o symboliczną „Różę” dla Matki Najświętszej, dla Jej radia, bo to jest Jej radio - mówił.

Co ciekawe, biedny Rydzyk i jego fundacja (właściciele Telewizji Trwam) przez ostatni rok zanotowali zyski rządu ponad 3 milionów złotych, a tylko od darczyńców wpłynęło na ich konto ponad 30 milionów!

Przeczytaj więcej
Komentarze