18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Komentarz do filmu Sekielskiego

Rydzyk o przyszłości Polski. Zapowiada katastrofę

27.05.2019  08:48
Tadeusz Rydzyk jak jasnowidz Jackowski - w Polsce rozegra się katastrofa?
Tadeusz Rydzyk jak jasnowidz Jackowski - w Polsce rozegra się katastrofa? Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk skomentował film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Szef Radia Maryja broni księży w Polsce i uważa, że ktoś chce zniszczyć Kościół. Ostrzega, że nadciąga potop.

Tadeusz Rydzyk (Radio Maryja, Lux Veritatis) podczas XX Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę skomentował film Sekielskiego. Jak podaje „Super Express”, Rydzyk grozi, że Polskę czeka potop. Nie chodzi jednak o aktualne powodzie i podtopienia w kraju. Chodziło mu o potop wywołany przezorganizacje antyewangelizacyjne.

To poniewieranie kapłanów dlatego, że jakiś znalazł się - może zasłabł, może mu się coś z sercem zrobiło, może z głową. I to, że upadł, że zgrzeszył, nawet najgorzej - nie znaczy, że wszyscy są tacy kapłani. Dziękujemy za kapłanów i kochajcie kapłanów. Jak chcieli zniszczyć Kościół, zniszczyć wiarę, chociażby w XX w., to uderzali w kapłanów. Tak robił Hitler, tak robił Lenin i Stalin, a teraz idzie na nas marksizm – powiedział Rydzyk na Jasnej Górze. (se.pl)

Zdaniem Rydzyka to od młodych ludzi zależy przyszłość Polski i Kościoła i nie mogą "tracić miłości". Nazwał też dziennikarzy manipulatorami, którzy chcą „utopić zaufanie do Kościoła”.

Przy okazji potopu warto wspomnieć, że do Rydzyka od rządu płynie strumień pieniędzy. O swoją przyszłość szef Radia Maryja martwić się nie musi.

Czytaj także