18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Redemptorysta pomoże biednym

Rydzyk zapowiada zmiany. Będzie rozdawał auta bezdomnym

01.04.2019  10:58
Tadeusz Rydzyk rozda pieniądze ubogim
Tadeusz Rydzyk rozda pieniądze ubogim Fot: MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Ojciec Tadeusz Rydzyk zapowiedział na antenie Radia Maryja, że od teraz to on będzie przesyłał pieniądze emerytom, a co roku zafunduje dwa luksusowe auta bezdomnym. Z nowym programem startuje już od 1 kwietnia.

W porannej audycji Radia Maryja, w poniedziałek 1 kwietnia, znany z hojności redemptorysta Tadeusz Rydzyk zapowiedział coś, co wielu może naprawdę zszokować. Duchowny, który nigdy nie gardził pieniędzmi słanymi mu przez słuchaczy, a wręcz nawoływał do wpłacania datków na jego dzieła, chce zmienić swe postępowanie o 180 stopni!

Tadeusz Rydzyk rozda samochody bezdomnym

Zmiany w życie wprowadzi już dzisiaj. Od rana z fundacji ojca Rydzyka płyną kolejne przelewy do najuboższych słuchaczy. Kwoty są różne. Zespół ekspertów dokładnie analizuje każdy przypadek i ustala, jakie środki przeznaczyć na wsparcie emerytowanej nauczycielki z Zamościa, a jakie przelać weteranowi wojennemu z Hajnówki. 

Ponadto po godzinie 13.00 Tadeusz Rydzyk umówiony jest w salonie BMW, w którym wybierze dwa luksusowe auta z najnowszej linii. Te - oczywiście wyposażone we wszelkie zabezpieczenia i dodatki - powędrują do losowo wybranych bezdomnych.

Zrozumiałem, że w Polsce jest wielu ludzi potrzebujących. Do tej pory to ja, w największym kryzysie i biedzie, przyjmowałem ich pomoc, teraz chciałbym odpłacić im się tym samym - wyznał Rydzyk na antenie.

Auta w salonie BMW faktycznie można kupić, a dziś jest prima aprilis. Nie dajcie się nabrać na podobne newsy.

Z pozdrowieniami
Redakcja Planeta.pl