18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nożownik z Gdańska

Sąd zdecydował o Stefanie W. Co dalej z zabójcą Adamowicza?

21.03.2019  15:32
Stefan W. trafi na obserwację psychiatryczną
Stefan W. trafi na obserwację psychiatryczną Fot: Facebook/Stefan W.

Sąd w Gdańsku przystał na wniosek biegłych i skieruje zabójcę Pawła Adamowicza - Stefana W. - na obserwację psychiatryczną. Nożownik nie przyznaje się do winy.

Stefan W. 13 stycznia zaatakował nożem prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Polityk zmarł w wyniku odniesionych obrażeń następnego dnia, a sprawca napadu trafił do aresztu.

Nożownik przeszedł wstępne, kilkugodzinne badanie psychiatryczne, jednak biegli stwierdzili, że jest ono niewystarczające. Na początku marca Prokuratura Okręgowa w Gdańsku złożyła wniosek o szczegółowe badanie do Sądu Okręgowego. Dziś sąd się do niego przychylił.

Stefana W. przebadają psychiatrzy

Stefan W. trafi teraz na czterotygodniową obserwację psychiatrów, którzy stwierdzą, czy w czasie ataku na Pawła Adamowicza był poczytalny. Jak informuje adwokat nożownika, jego klient "wyraził wolę" poddania się obserwacji.

Choć badanie będzie trwało zaledwie cztery tygodnie, po zakończeniu potrzebna będzie jeszcze jego dogłębna analiza.

Cała procedura może potrwać nawet kilka miesięcy - powiedział Wp.pl psycholog kryminalny Jan Gołębiowski.

Jak się jednak okazuje, Stefan W. nie przyznaje się do winy i twierdzi, że wszystkie dowody zostały sfabrykowane, a on wrabiany jest w zabójstwo.

Przeczytaj więcej
Komentarze