18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza w powietrzu

Samolot z Polski lądował awaryjnie. Alarm bombowy

Wojciech Kozicki
14.11.2022  09:00
Samolot z Polski nie doleciał do Londynu. Lądowanie awaryjne
Samolot z Polski nie doleciał do Londynu. Lądowanie awaryjne Fot: WOJCIECH STRóżYK/REPORTER/East News

Awaryjne lądowanie samolotu z Polski. Pasażerowie lecący z Poznania do Londynu przymusowo wylądowali w Niemczech w Paderborn. Powodem był alarm bombowy.

Alarm bombowy w samolocie z Polski. Pasażerowie lecący z Poznania nie dotarli do Londynu, ponieważ zdecydowano o lądowaniu awaryjnym w niemieckim Paderborn w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. Na pokładzie samolotu przebywało ok. 200 osób. Informacje o lądowaniu awaryjnym potwierdziła niemiecka policja.

Samolot z Polski - awaryjne lądowanie

Konieczne było przeszukanie samolotu przez służby i zamknięcie lotniska. Procedura prowadzona była od godziny 22:00 do rana. Do akcji włączono psy, a pasażerowie spędzili noc w niemieckim porcie lotniczym. Rzecznika niemieckiej policji przekazała mediom, że finalnie w samolocie nie wykryto żadnego zagrożenia.

To kolejny w ostatnich godzinach przypadek, kiedy polska maszyna awaryjnie lądowała z powodu alarmu bombowego. Samolot pasażerski linii Ryanair z Poznania do Tel Awiwu musiał w sobotę awaryjnie lądować na lotnisku w Debreczynie we wschodnich Węgrzech w eskorcie myśliwców Gripen. Powodem był alarm bombowy  - podaje Radio ZET.

Czytaj także