18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zachowaj ostrożność

Santander Bank ostrzega. Uważaj, możesz stracić mnóstwo pieniędzy

06.08.2019  09:28
Santander Bank ostrzega. Uważaj, możesz stracić mnóstwo pieniędzy
Santander Bank ostrzega. Uważaj, możesz stracić mnóstwo pieniędzy Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Santander Bank ostrzega swoich klientów. Uważajcie, kiedy pobieracie pieniądze z bankomatu - możecie bardzo dużo stracić. 

Santander Bank ostrzega przed oszustami, którzy znaleźli nowy sposób na kradzieże pieniędzy. Wszystko rozgrywa się przy bankomatach, gdzie niczego nieświadomy klient zostaje perfidnie nabrany.

Santander Bank ostrzega klientów

Złodzieje montują w bankomatach specjalną listwę, do której przyklejają się wypłacone pieniądze. Człowiek jest przekonany, że maszyna po prostu się zepsuła, a tymczasem dana kwota bezpowrotnie znika z naszego konta. Potem oszuści zabierają dla siebie przyklejone do listwy banknoty.

Uwaga na Cash Trapping! Czym on jest? W najprostszej formie, to przyklejenie się wypłaconej gotówki do dodatkowo zamontowanej do bankomatu listwy, w miejscu gdzie powinien odbyć się odbiór pieniędzy -  napisał Santander Bank na Facebooku.

Co zrobić, żeby nie dać się oszukać? Otóż w momencie, w którym wypłacona gotówka nie pojawia się w bankomacie nie należy od niego odchodzić i przyjmować automatycznie, że maszyna po prostu się zepsuła. Najlepiej zgłosić wtedy problem na infolinii banku.

logo Tu się dzieje