18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Scheuring-Wielgus spotkała się z papieżem. Dostał raport o pedofilach w Kościele

Redakcja
20.02.2019  15:17
Posłanka Scheuring-Wielgus (Nowoczesna, Teraz_ i papierż Franciaszek - wspólne spotkanie w Watykanie ws. pedofilii w Kościele w Polsce. Wkrótce synod
Posłanka Scheuring-Wielgus (Nowoczesna, Teraz_ i papierż Franciaszek - wspólne spotkanie w Watykanie ws. pedofilii w Kościele w Polsce. Wkrótce synod Fot: Twitter.com/J. Scheuring-Wielgus

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (kiedyś partia Nowoczesna, a teraz… Teraz!) i spotkanie z papieżem. Głowa Kościoła otrzymała od niej raport o przypadkach pedofilii w polskim Kościele.

Joanna Scheuring-Wielgus pochwaliła się na Twitterze, że spotkała się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Miał zapewnić ją, że przeczyta wręczony mu raport jeszcze przed synodem. Rozpocznie się on w czwartek i będzie dotyczył pedofilii w Kościele. Reprezentantem Polski ma być abp. Marek Jędraszewski.

Jak podaje wprost.pl, rozmowa posłanki z papieżem trwała kilka minut. Scheuring-Wielgus zwróciła w niej uwagę, że polski Kościół nie reaguje na przypadki pedofilii wśród księży. W raporcie mają znajdować się na to dowody i padają konkretne nazwiska.

Moim celem jest doprowadzenie do dymisji Episkopatu. Wielu biskupów w ostatnich latach ukrywało i przenosiło przestępców z parafii do parafii – powiedziała Scheuring-Wielgus w jednym z wywiadów. (wprost.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze