18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szukasz pracy? Możesz sprzątać w Sejmie! Wymagań nie spełniłaby większość polityków

Redakcja
11.02.2019  14:29
sejm zatrudni sprzątaczkę
sejm zatrudni sprzątaczkę Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Na stronie internetowej Sejmu pojawiło się ogłoszenie o pracę dla osoby sprzątającej. W wymaganiach coś, z czym czasem ciężko u polityków - do obsługi mopa potrzeba... uczciwości.

Jakie umiejętności trzeba posiadać, by sprzątać? Odpowiedź na to pytanie zna Kancelaria Sejmu, która ogłosiła nabór do ekipy sprzątającej. Sejm celuje w panie (na liście ofert wyraźnie napisali "sprzątaczka") - które przecież, zdaniem niektórych, dużo lepiej wyglądają z mopem niż mężczyźni - i oferują im zatrudnienie na pół etatu.

Wymogi? Między innymi dyspozycyjność, doświadczenie na podobnym stanowisku, sumienność i znajomość środków czystości. Ale jest coś jeszcze. Od pani sprzątającej w Sejmie wymaga się też uczciwości. Bo w miejscu pracy polityków nie można mówić przecież o żadnych machlojkach!

Poza uczciwością, czyli domeną między innymi krystalicznie czystych polityków, od sprzątaczek wymaga się też napisania listu motywacyjnego. Wszak praca w miejscu, w którym zasiadają prominentni działacze różnych partii, musi być zaszczytem i trzeba udowodnić, że się na nią szczególnie zasługuje.

O warunkach zatrudnienia nie ma w ogłoszeniu niestety ani słowa. No może poza enigmatycznym "na pół etatu".

Sejm zatrudni sprzątaczkę
Przeczytaj więcej
Komentarze