18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z tego Kościół się nie wykaraska. Kilkaset tysięcy na prawdę o księżach pedofilach

Redakcja
07.01.2019  12:24
Sekielski zebrał pieniądze na film o pedofilii
Sekielski zebrał pieniądze na film o pedofilii Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Dziennikarz Tomasz Sekielski zebrał prawie pół miliona złotych na film dokumentalny o pedofilii w polskim Kościele. Wszystkie środki pochodzą z internetowej zbiórki. Premiera filmu przewidziana jest na kwiecień.

Pedofilia w Kościele to gorący i trudny temat, a w ostatnim roku wyjątkowo głośno komentowany. Do tego przyczyniły się nie tylko kolejne afery pedofilskie z udziałem księży, ale też film fabularny Wojciecha Smarzowskiego, "Kler". Teraz polski Kościół Katolicki po raz kolejny zmierzy się z tematem. Dziennikarz Tomasz Sekielski kończy właśnie prace nad filmem dokumentalnym.

ZOBACZ: Powstaje film o pedofilii w Kościele. Kręci go znany polski dziennikarz

450 tysięcy od darczyńców. Sekielski zbierał pieniądze w internecie

Aby zrealizować dokument, Sekielski potrzebował aż 450 tysięcy złotych, nie mógł jednak liczyć na pomoc sponsorów czy państwa, postanowił więc zebrać pieniądze w internecie. W zbiórce pomogli mu zwykli obywatele, którzy od lutego ubiegłego roku wpłacali na konto zbiórki od pięciu do nawet tysiąca złotych.

6. stycznia wieczorem Sekielski ogłosił, że właśnie udało się zebrać całą planowaną kwotę, ale pieniądze nadal wpływają na konto. W poniedziałek w południe, zwolennicy projektu przekazali już prawie 454 tysiące złotych!

To dzięki wam, waszej ofiarności, każdej wpłaconej przez was złotówce, uda się zrealizować ten ważny film, ten potrzebny film dla ofiar, potrzebny dla prawdy i sprawiedliwości. Nikt nie chciał go sfinansować. Gdyby nie wy, ten film o pedofilii w polskim Kościele pewnie nigdy by nie powstał - powiedział Sekielski w udostępnionym w sieci nagraniu.

ZOBACZ:  Instrukcja dla księży, czego nie robić z dziećmi. Kościół kontra pedofilia

Pedofilia w Kościele znowu trafi na ekrany. Premiera już w kwietniu

Prace nad filmem dokumentalnym Tomasza Sekielskiego trwają już wiele miesięcy. Ostatnio dziennikarz opublikował w internecie fragment produkcji, w którym zarejestrowano rozmowę z księdzem Adamem Jabłońskim.

Tymczasem już teraz wiadomo, że praca nad dokumentem wre. Jeszcze w styczniu padną ostatnie klapsy na planie i twórcy zaczną montaż. Na dniach poznamy tytuł filmu i zobaczymy pierwszy plakat i trailer produkcji. Całość dostępna ma być dla widzów już w kwietniu, a co najciekawsze - całkowicie za darmo, w sieci.

ZOBACZ TEŻ:  

Przeczytaj więcej
Komentarze