18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Politycy chcą SUPERŚWIĘTA. 9 Dni Wolności i zaskakująca okazja

Redakcja
07.02.2019  10:18
senatorowie po święto 9 dni
senatorowie po święto 9 dni Fot: Shutterstock

9-dniowe SUPERŚWIĘTO, to nowy, dość szalony pomysł PO. Celebrować mamy dosłownie wszystko, ale główny powód może mocno zaskoczyć.

"Dni Wolności" taką nazwę wymyślili senatorowie PO dla wielkiego, bo aż 9-dniowego święta, które miałoby przypaść na pierwsze dni czerwca tego roku. Celebrować wolność politycy chcieliby od 2 do 10 dnia miesiąca. Z jakiej okazji? Na cześć Papieża Polaka!

Papież

Słynne „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!" Jan Paweł II wypowiedział prawie 40 lat temu, a rocznica tego wydarzenia przypada na początek czerwca. To wtedy, w dniach 2-10 czerwca 1979 roku Jan Paweł II odbył swoją pierwszą pielgrzymkę do Polski. Odwiedził między innymi Częstochowę, Gniezno, Kraków i Warszawę.  I to senatorowie PO uznali za najlepszy powód do wielkiej fety.

Wielkie święto dla Papieża Polaka. I nie tylko

Inicjatorką "Dni Wolności" jest Grażyna Sztark z PO. Pani Senator czcić chce głównie rocznicę wizyty papieża, ale nie tylko. Żeby było weselej, do wielkiego, dziewięciodniowego świętowania dołącza też inne okazje, w tym Okrągły Stół, wybory czerwcowe, wejście do NATO, pierwsze powstanie śląskie, agresję Niemiec i ZSRR a nawet unię lubelską!

Pani Senator zapomniała przy tym chyba tylko o Unii Europejskiej, ale jak tłumaczy, zrobiła to niechcący - podaje Rzeczpospolita.

Przez pomyłkę w treści zabrakło oczywiście okrągłego jubileuszu wstąpienia do UE, więc zgłoszę autopoprawkę - powiedziała dziennikowi. - Ten rok jest rokiem rocznic, pięknych, jak i smutnych. Dlatego uważam, że należałoby rozciągnąć czas poświęcony refleksji. Moim marzeniem jest, by obchody objęły całą Polskę - wyjaśniła swój pomysł.

Superświęto na cześć papieża. Ale bez wolnego

Niestety, jeśli liczyliście na 9 dni wakacji - nic z tego! Jak zaznaczają senatorowie PO, świętowalibyśmy bez wolnego od pracy. Jak zatem wyglądać miałaby celebracja tak ważnych dla życia każdego Polaka rocznic?

Senat chciałby wezwać „obywateli, organizacje społeczne, środowiska edukacyjne i jednostki samorządu terytorialnego do godnego uczczenia Dni Wolności, ustanowionych, by przypomnieć, że wolność nie jest dana raz na zawsze" - czytamy w projekcie.

Przeczytaj więcej
Komentarze