18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zakupy skończone

Shopee wypi pi pi pi z Polski. To koniec

Wojciech Kozicki
12.01.2023  16:14
Shopee w Polsce kończy działalność. Do kiedy zakupy i co z zamówieniami?
Shopee w Polsce kończy działalność. Do kiedy zakupy i co z zamówieniami? Fot: SOPA Images/SIPA/SIPA/East News

Shopee znika z Polski. Była hitowa piosenka ze słynnym „pi pi pi pi pi”, były reklamy ze Sławomirem, ale to na nic. Platforma kończy działalność, zakupy przez internet będą niemożliwe, sklep zamknięty na amen. Do kiedy może kupować?

Shopee wycofuje się z Polski, nawet Sławomir nie pomógł. Singapurska grupa technologiczna oficjalnie kończy u nas działalność 14 stycznia i od tego dnia sprzedaż internetowa będzie wstrzymana. Zamówienia złożone przed 13 stycznia, do godz. 23.59 zrealizowane zostaną standardowo, a wsparcie i obsługa zamówień pozostanie dostępna dla użytkowników. Dlaczego jednak Shopee nie będzie dostępne w Polsce?

Dlaczego Shopee wycofuje się z Polski?

Shopee działa w Polsce od 2010 roku i podbiło serca Polaków wprowadzając „gwarancję Shopee”, zapewniającą zwrot pieniędzy w przypadku ewentualnych problemów z zamówieniem. Jak doprecyzowuje Money.pl, Shopee realizuje całkowite wyjście z rynku europejskiego i zwalnia ponad 200 pracowników. To dość zaskakująca decyzja, bo przecież według danych Mediapanelu z listopada 2022 r., była to druga najczęściej odwiedzana przez Polaków platforma zakupowa, z 10,884 mln osób wyprzedzając AliExpress. Nie pokonała jednak Allegro, które pozostaje poza zasięgiem konkurencji. Co więcej, akcje Allegro znacząco rosną po opublikowaniu informacji o końcu Shopee.

Jak ujawnia Spider’s Web+, powołując się na maile do pracowników, Shopee wycofuje się z Europy, by skoncentrować się na Azji i Ameryce Łacińskiej. Firma widzi tam możliwości długoterminowego rozwoju.

Shopee to platforma zakupowa we Wschodniej Azji (Singapur, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Filipiny oraz Tajwan) oraz Brazylii. Shopee jest częścią Sea Ltd, globalnej firmy internetowej notowanej na giełdzie w Nowym Yorku. Sea prowadzi również działalność w zakresie cyfrowej rozrywki (Garena) oraz cyfrowych usług finansowych (SeaMoney). – pisze Money.pl.
Czytaj także