18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Muzyka i polityka

Szok na Pol’and’Rock. Kurski w mundurze z czasów PRL

Wojciech Kozicki
04.08.2019  17:22
Pol’and’Rock. robi się polityczny - Owsiak narobił imprezie problemów?
Pol’and’Rock. robi się polityczny - Owsiak narobił imprezie problemów? Fot: Facebook.com/Pol'and'Rock Festival

Jurek Owsiak powiedział niedawno, że stroni od polityki i słownej agresji. Jednak festiwal Pol’and’Rock, kolejne koncerty oraz wypowiedzi szefa WOŚP temu przeczą. Koncert Kultu w sobotę wywołał burzę. Jacek Kurski i Danuta Holecka zostali zaprezentowani w szokujący sposób.

Koncert zespołu Kult zakończył Pol’and’Rock Festival, a gdy Kazik Staszewski śpiewał piosenkę „Po co wolność” na telebimach zostali pokazani Jacek Kurski, Danuta Holecka i Michał Adamczyk z TVP. Zaprezentowano ich jednak w mundurach z czasów PRL.

Do sprawy odniósł się a Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. Dziwi się jak wiele gwiazdy są w stanie zrobić dla pieniędzy i przytoczył tekst piosenki Kazika „wszyscy artyści to prostytutki”.

Na tym polityczne akcenty się nie zakończyły. Jurek Owsiak na zakończenie festiwalu zapytał gigantyczny tłum  o loty samolotami, nawiązując do afery z marszałkiem Kuchińskim.

Pojawiły się zarzuty wobec Owsiaka, że wspiera opozycję. W Akademii Sztuk Przepięknych gościli w tym roku sędzia Tuleya i Adam Bodnar. W tłumie polityczne lody kręcili Grzegorz Schetyna i Borys Budka.

Czemu nie karzecie polityków, którzy zap******ają samolotami za moje k***a pieniądze?Możecie mnie zarąbać, ale nie zamkniecie mi mordy! Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, gdyż Polska się stacza. Nie możecie uszanować powstańców warszawskich i składacie wieniec pod przypadkową tablicą – mówił Jurek Owsiak ze sceny. (onet.pl)

Kult pokazał Kurskiego w mundurze:

JERZY OWSIAK PODSUMOWAŁ POL'AND'ROCK FESTIVAL:

Czytaj także
Przeczytaj więcej