18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska przegrała proces. Polacy zapłacą 650 milionów złotych!

Redakcja
25.02.2019  11:33
Skarb Państwa przegrał proces z Abris. Skardga do sądu w Szwecji nic nie dała. Sprawa FM Banku jest przegrana, Polska musi zapłacić, polski podatnik to odczuje?
Skarb Państwa przegrał proces z Abris. Skardga do sądu w Szwecji nic nie dała. Sprawa FM Banku jest przegrana, Polska musi zapłacić, polski podatnik to odczuje? Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER/East News

Skarb Państwa i przegrany proces z Abris w sądzie w Szwecji. Polska musi zapłacić 650 milionów złotych.

Skarb Państwa przegrał i Polska musi zapłacić. Jak podaje dziennik.pl, sądowy spór z funduszem Abris o wywłaszczenie go z akcji FM Banku zakończył się porażką polskiej strony. Chodzi o działania Komisji Nadzoru Finansowego sprzed 5 lat. Wówczas spółka PL Holdings (kontrolowana przez Abris) została zmuszona, by sprzedać FM Bank. Szkodę wyceniono na 2,1 mld złotych.

Międzynarodowy arbitraż zdecydował, że Polska musi zapłacić 760 milionów złotych. Złożono skargę do sądu apelacyjnego w Szwecji, ale Skarb Państwa po raz kolejny odniósł porażkę. Polscy podatnicy muszą w sumie 650 milionów złotych.

Bardzo nas cieszy wygrana w Sądzie Arbitrażowym w Sztokholmie, potwierdzająca słuszność naszego roszczenia. Pewnym rozczarowaniem jest obniżenie części odsetek od kwoty tego odszkodowania w stosunku do ich pierwotnej wysokości. Mamy jednak nadzieję, że kolejnym krokiem kończącym proces, w który obie strony włożyły wiele wysiłku i pracy, będzie już tylko zakończenie tej sprawy w formie niezwłocznej wypłaty odszkodowania – komentuje wyrok szwedzkiego sądu Abris.  (gospodarka.dziennik.pl)

Polski Skarb Państwa może odwołać się do szwedzkiego Sądu Najwyższego. Nie wiadomo jednak, czy zdecyduje się na taki krok. Gospodarka.dziennik.pl przypomina, że dziennie odsetki od niewypłacanego odszkodowania rosną  o 145 tys. złotych.

Oszukali Skarb Państwa herbatą i cukrem:

Przeczytaj więcej
Komentarze