18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmierć Adamowicza. Finał WOŚP ochraniały osoby niepełnoletnie

Redakcja
22.01.2019  09:48
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zamordowany. Ochrona na WOŚP była prowizoryczna. Nie była to impreza masowa, a firma ochroniarska zatrudniała nastolatków.
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zamordowany. Ochrona na WOŚP była prowizoryczna. Nie była to impreza masowa, a firma ochroniarska zatrudniała nastolatków. Fot: East News/KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na jaw wychodzą kolejne szokujące fakty. Organizacja bezpieczeństwa na WOŚP w Gdańsku pozostawiała wiele do życzenia. Doszło do łamania prawa.

Już wcześniej ujawniono, że finał WOŚP w Gdańsku, podczas którego wydarzył się atak nożownika, miał celowo zaniżone wymogi bezpieczeństwa. Nie była to impreza masowa, a impreza organizowana na zasadzie wykorzystywania drogi w sposób szczególny. To jednak nie koniec. Kontrola agencji ochrony „Tajfun”, która pilnowała imprezy, wykazała łamanie prawa.

ZOBACZ TEŻ: Cejrowski o śmierci Adamowicza. "Wredny typ. Śmierć celebrowana jak Stalina"

Ochrona i zatrudnienie osób niepełnoletnich

Jak ustalił serwis wpolityce.pl, „Światełko do nieba” zabezpieczało 41 ochroniarzy. Około połowa z nich nie miała ukończonych 18 lat. W dokumentach miały zostać znalezione kopie legitymacji szkolnych i zgody rodziców na udział niepełnoletnich osób jako ochroniarze. Mogli też mieć sprzęt niezgodny z procedurami. Mowa jest nawet o prywatnych paralizatorach.

Firma „Tajfun” ochraniała takie imprezy jak np. Jarmark Dominikański, Jarmark Bożonarodzeniowy, chronił Park Oliwski. Zajmowała się też obsługą parkomatów. MSWiA zapowiada, że koncesja na wykonywanie usług ochroniarskich zostanie odebrana.

Jak podała prokuratura, szef ochrony imprezy na Targu Węglowym został aresztowany. Miał kłamać policji, że Stefan W. dostał się na scenę, bo miał plakietkę „Media”. Dariusz S. miał też podżegać innych do składania fałszywych zeznań. Pełnomocnik Agencji Ochrony "Tajfun" mecenas Łukasz Isenko poinformował jednak TVN24, że zatrzymany został szeregowy pracownik firmy. 

ZOBACZ TEŻ: Zabójca Adamowicza może uniknąć więzienia. Śledztwo zostanie umorzone?

Przeczytaj więcej
Komentarze