18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Nieumyślne spowodowanie śmierci"

Śmierć milionera z Zakopanego. Rusza śledztwo

Wojciech Kozicki
09.03.2023  19:48
Dlaczego umarł Marian Pędzimąż? Prokuratura ujawnia nowe informacje
Dlaczego umarł Marian Pędzimąż? Prokuratura ujawnia nowe informacje Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Tajemnicza śmierć milionera z Zakopanego – nowe informacje. Dlaczego umarł Marian Pędzimąż? Została przeprowadzona sekcja zwłok. Prokuratura wszczęła śledztw w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Co ustalono?

Zmarł Marian Pędzimąż, czyli słynny młody milioner z Zakopanego. Prokuratura poinformowała, że przeprowadziła już sekcję zwłok. Jak podaje Wirtualna Polska, na ciele 38-letniego mężczyzny nie stwierdzono żadnych obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. Wszczęto jednak postępowanie z art. 155 Kodeksu karnego, dotyczącego nieumyślnego spowodowania śmierci.

Zakopane w żałobie. Zmarł Marian Pędzimąż

Przypominamy, że Marian Pędzimąż został znaleziony martwy w swoim domu 20 lutego.

Prokuratura potwierdziła mediom, że podczas sekcji zwłok nie udało się określić przyczyny zgonu. Zlecono dalsze badania, w tym toksykologię i badania chemiczne. Ich wyniki poznamy prawdopodobnie za kilka tygodni.

Dlaczego więc mowa o nieumyślnym spowodowaniu śmierci?

To standardowa procedura, żeby móc przeprowadzić niezbędne czynności. Na razie nie mamy powodów, by podejrzewać, że ktokolwiek przyczynił się do śmierci tego mężczyzny - tłumaczyła w rozmowie Barbara Bogdanowicz z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. (Fakt)

Kim był Marian Pędzimąż?

Marian Pędzimąż dorobił się fortuny na sklepach spożywczych i lokalach gastronomicznych w Zakopanem, w których sprzedał takie produkty jak kebab, pizza, lody na wagę i frytki belgijskie. Inwestował również w nieruchomości. To on otworzył lodowisko w pobliżu stacji narciarskiej Nosal.

O biznesmenie z Zakopanego zrobiło się głośno w 2005 roku. W wieku 21 lat zasłynął sprowadzeniem do Polski pierwszych reniferów. Przywiózł je ciężarówką z Finlandii. Serwis naukawpolsce.pl podał, że renifery karmione były specjalną karmą sprowadzaną z Finlandii - mchem tundrowym i owsem – podaje Radio ZET.
Czytaj także