18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

TOPR wykorzystało śmigłowiec

Śmierć w Tatrach. Turystka spadła w przepaść na popularnym szlaku

18.09.2023  14:51
Śmierć w Tatrach podczas wejścia na Orlą Perć
Śmierć w Tatrach podczas wejścia na Orlą Perć Fot: Albin Marciniak/East News

Szlak na Orlą Perć. Czy jest niebezpieczny? Jakie szlaki trzeba przejść w Tatrach? Orla Perć, Kasprowy Wierch, Kościelec, Kozi Wierch, Świnica – to trudne szlaki w polskich Tatrach. Gdzie nocować w Zakopanem? Czy warto iść nad Morskie Oko? Wpływ na nasze decyzje mogą mieć doniesienia o urazach lub nawet śmierci w polskich górach. Ostatnio jedna z turystek spadła w przepaść i zmarła.

Czy szlak na Orlą Perć jest niebezpieczny? Śmiertelność na polskich szlakach może wpływać na nasze decyzje urlopowe. Jaki szlak w Polsce jest najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny? Wiele osób uważa, że trasa na Orlą Perć jest najgorszym szlakiem dla polskich turystów. Teraz pojawiły się doniesienia o kolejnej ofierze, a TOPR ostrzega. Turystka spadła w przepaść podczas wspinaczki na Orlą Perć.

Śmierć na Orlej Perci. Gdzie iść w góry w Polsce? Szlak na Kasprowy Wierch z Kuźnic, Kozi Wierch, trasa nad Morskie Oko, czy Dolina Kościeliska? Wielu turystów być może unikać będzie teraz drogi na Orlą Perć. Wszystko przez to, że góra pochłonęła kolejną ofiarę. Szlak na Orlą Perć jest naprawdę niebezpieczny i przeznaczony jedynie dla najbardziej doświadczonych wspinaczy. Tym razem nie pomogła nawet obecność doświadczonego przewodnika.

Śmierć w Tatrach. Turystka spadła podczas wejścia na Orlą Perć

W niedzielę w rejonie Orlej Perci doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem turystki. Ratownicy TOPR przetransportowali jej ciało do Zakopanego. Komunikat TOPR – turystka spadła do Dolina Buczynowej z rejonu Pośredniej Sieczkowej Przełączki. „Upadek z wysokości nastąpił w wyniku potknięcia. Dalej kobieta stoczyła się w ekspozycję, gdzie nie mogła się zatrzymać”, mówił ratownik dyżurny TOPR. Dodał również, że to wymagający i trudny odcinek, a kobieta niestety zmarła na miejscu. Turystka szła wraz z większą grupą, którą prowadził przewodnik tatrzański trzeciej klasy.

W jaką pogodę iść w Tatry? Jakie szlaki na deszcz w Tatrach? Zakopane i jego atrakcje to czasem za mało. Jednakże nawet słoneczna pogoda nie uchroni nas przed wypadkiem. W niedzielę, czyli w dzień wypadku kobiety podczas wejścia na Orlą Perć, było słonecznie, a warunki do uprawiania wspinaczki były dobre. Warto jednak mieć na uwadze, że w wyższych partiach gór może być ślisko i wieje tam silny wiatr.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje