18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Panika w szpitalu

Śmiercionośna bakteria szaleje w Zielonej Górze

08.08.2019  13:45
Śmiercionośna bakteria szaleje w Zielonej Górze
Śmiercionośna bakteria szaleje w Zielonej Górze Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Władze szpitala w Zielonej Górze apelują, by ograniczyć wizyty u chorych. Wszystko przez śmiertelnie niebezpieczną bakterię New Delhi, która rozszalała się w medycznej placówce. 

Czarny strach padł na mieszkańców Zielonej Góry, a w szczególności na pacjentów pewnego zielonogórskiego szpitala. To bowiem w placówce medycznej rozszalała się bakteria Klebsiella Pneumoniae NDM - zwana potocznie New Delhi. 

Należy ona do lekooporonych, śmiertelnie niebezpiecznych bakterii jelitowych. New Delhi może wywoływać niebezpieczne zapalenia płuc, układu moczowego, pokarmowego, oddechowego, opon mózgowo-rdzeniowych i inne bardzo groźne schorzenia. 

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria w Zielonej Górze

Choroby wywołane przez New Delhi mogą doprowadzić chorego do sepsy. Co najgorsze - jest ona praktycznie zupełnie odporna na antybiotyki i to głównie dlatego jest aż tak mocno niebezpieczna. 

Lekarze z zielonogórskiego szpitala zapewniają, że New Delhi nie przenosi się na osoby zdrowie - jedynie ci, którzy osłabieni są chorobami i antybiotykoterapią są narażeni na jej zjadliwe działanie. 

W tym momencie zawieszono przyjmowanie chorych na oddziały: neurochirurgii i chorób wewnętrznych. Do tego wszyscy pacjenci i personel szpitala są regularnie badani na obecność tej bakterii. W placówce panuje ścisły reżim sanitarny. Miejmy nadzieję, że nie narodzi się z tego epidemia. 

Przeczytaj więcej
Komentarze