18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczny wypadek autokaru na S3. 1 osoba nie żyje, ponad 20 rannych

Redakcja
07.12.2018  10:59
Tragiczny wypadek autokaru na S3. 1 osoba nie żyje, ponad 20 rannych
Tragiczny wypadek autokaru na S3. 1 osoba nie żyje, ponad 20 rannych Fot: facebook.com/112 Polkowice

Śmiertelny wypadek na Dolnym Śląsku. Przewrócił się autokar, którym podróżowali niepełnosprawni. 1 osoba zginęła, ponad 20 zostało rannych.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 21 na drodze S3 pod miejscowością Sucha Górna w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku. Autokar, którym podróżowało 51 osób, przewrócił się przed wjazdem na rondo drogi ekspresowej – donosi TVN24.

Jedna osoba zginęła na miejscu, 24 trafiły do szpitali. W piątek rano wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak poinformował, że kolejna zmarła osoba w szpitalu - ta informacja na szczęście się nie potwierdziła. Wiadomo już, że stan kilku z hospitalizowanych osób wciąż jest poważny.

Autobus jechał z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu do Pszczewa. Oprócz 2 kierowców podróżowały nim osoby niepełnosprawne w różnym wieku, w tym dzieci.

Na miejscu wypadku pracowało 26 zastępów straży pożarnej.

Pierwszy zastęp zastał taką sytuację, że siedem osób było uwięzionych w autobusie, kilka osób leżało poza nim, kilka poruszało się dookoła. Cztery osoby były przygniecione, więc sytuacja była naprawdę tragiczna - mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik dolnośląskiej straży pożarnej starszy kapitan Daniel Mucha.

Policja i prokuratura zajęła się ustalaniem przyczyn wypadku. Według wstępnych doniesień, kierowca autokaru z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem. Był trzeźwy.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek limuzyny. 20 osób nie żyje