18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zniszczyli plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci. Prezydent ogłosił "poszukiwanie dzbanów"

Redakcja
06.02.2019  10:28
Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński kontra "dzbany". Ogród sensoryczny, w tym plac zabaw w Parku Harcerskim przy ulicy Ostrogórskiej zdemolowany [WIDEO]
Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński kontra "dzbany". Ogród sensoryczny, w tym plac zabaw w Parku Harcerskim przy ulicy Ostrogórskiej zdemolowany [WIDEO] Fot: Facebook.com/Arkadiusz Chęciński

Sosnowiec i zdemolowany ogród polisensoryczny. Wandale uszkodzili elementy placu zabaw. Wszystko nagrało się na kamerze monitoringu. Do akcji wkroczył prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Sosnowiec i szokujący akt wandalizmu. Dwóch mężczyzn 7 stycznia 2019 roku zniszczyło plac zabaw przeznaczony m.in. dla niepełnosprawnych dzieci (ogród polisensoryczny) w Parku Harcerskim przy ulicy Ostrogórskiej. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński ogłosił poszukiwanie "dzbanów".

Oglądam i nie wierzę, że można wykazać się taką głupotą! Co trzeba mieć w głowie, aby dewastować ogród dla najmłodszych, który został stworzony dla mieszkańców, a przede wszystkim dzieci z niepełnosprawnością – napisał Chęciński na swoim Facebooku.

Prezydent Sosnowca dał wandalom miesiąc na naprawienie szkód. Czas minął, więc zapowiedział, że zajmie się nimi policja. Zaapelował do internautów, którzy jeśli wiedzą kim są „dzbany”, skontaktowali się z policją.

Ogród polisensoryczny w Sosnowcu

Jak podaje twojezaglebie.pl, ogród polisensoryczny w Parku Harcerskim kosztował 3 miliony złotych i jest to „spójny system edukacji, opieki, wsparcia i rehabilitacji dla osób z głębsza niepełnosprawnością”. Znalazły się tam także ogród aktywności dla zwierząt, kącik szachowy dla seniorów, siłownia i rozarium.

Cieszę się, że w naszym mieście powstało takie miejsce. To idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców. Teraz także mogę tu przychodzić zarówno z dzieckiem, jak i psem, który ma miejsce, aby poszaleć . Oby tylko nikomu nie przyszło do głowy zniszczyć to co tu powstało. Byłoby szkoda – mówiła mieszkanka Sosnowca w 2017 roku portalowi twojezaglebie.pl.

Dziennikzachodni.pl, że wandale uszkodzili m.in. skrzynkę elektryczną. Tym samym na terenie ogrodu zabrakło zasilania i nie działa oświetlenie.

Sosnowiec i wandale w parku polisensorycznym:

Przeczytaj więcej
Komentarze