18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zarabia krocie, sprzątaczki bierze za darmo

Sprzątaczki z Komendy Głównej za darmo sprzątają u komendanta

12.03.2019  15:16
Sprzątaczki do domu przywoził nieoznakowany samochód Komendy Głównej
Sprzątaczki do domu przywoził nieoznakowany samochód Komendy Głównej Fot: Piotr Molecki/Eastnews

Komendant Główny Policji, Jarosław Szymczyk, rzekomo wysługuje się za darmo sprzątaczkami z komendy, które mają sprzątać u niego w mieszkaniu.

Co tydzień lub co dwa tygodnie, nieoznakowany samochód Komendy Głównej wozi sprzątaczki do mieszkania zajmowanego przez Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka. Panie sprzątają mu mieszkanie, po czym wracają na komendę – informuje Fakt.

Komendant zarabia krocie, ale sprzątaczki ma za darmo

Jarosław Szymczyk na stanowisku Komendanta Głównego zarabia ok. 17 tys. złotych miesięcznie. Nie przeszkadza mu to w wykorzystywaniu sprzątaczek z komendy, które regularnie dowożone są do mieszkania zajmowanego przez komendanta, by tam posprzątać.

W tym czasie na komendzie muszą pojawiać się inne sprzątaczki, które uzupełnią braki kadrowe pod nieobecność pań sprzątających mieszkanie komendanta.

Sprzątają mieszkanie komendanta od miesięcy

Cała sytuacja ciągnie się od wielu miesięcy. Jeszcze w ubiegłym roku pracownicy komendy, którym nie podobały się te praktyki, złożyli donos do wiceministra Jarosława Zielińskiego. Później, na przełomie września i października, sprawą zajęło się Biuro Nadzoru Wewnętrznego, które według anonimowego źródła Faktu stwierdziło przekroczenie uprawnień.

Do sprawy nie chciało odnieść się MSWiA, za to Komenda Główna odpowiedziała, że Komendant Jarosław Szymczyk nie posiada w Warszawie mieszkania.

Gdzie mieszka Komendant Główny?

To teoretycznie mogłoby wykluczać nadużycie. Jednak Fakt informuje dalej, że Jarosław Szymczyk podczas pobytu w stolicy korzysta z „kwatery tymczasowej”, która jest administrowana przez Komendę Główną Policji.

Przeczytaj więcej
Komentarze