18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Najedzą się wstydu?

Będzie głodówka smoleńska. Szukają chętnych

30.05.2019  20:47
Głodówka smoleńska - czy to sposób, by odzyskać wrak tupolewa?
Głodówka smoleńska - czy to sposób, by odzyskać wrak tupolewa? Fot: Facebook.com/Studio Wschód TVP, Youtube.com/Telewizja Republika

Katastrofa smoleńska wciąż nie jest wyjaśniona, chociaż Antoni Macierewicz twierdzi, że komisja smoleńska działa na wysokich obrotach. Nie wszystkim podoba się jednak brak rezultatów śledztwa. Publicystka Ewa Stankiewicz zorganizuje z tego powodu masową głodówkę. A może po prostu naje się wstydu?

Wrak tupolewa nadal znajduje się w Rosji, a Antoni Macierewicz oraz polski rząd nie potrafią go odzyskać, obwiniając o to Donalda Tuska. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Ewa Stankiewicz w kwietniu 2020 roku zamierza zorganizować wielodniową głodówkę, która ma zmobilizować PiS do sprowadzenia samolotu TU-154M do Polski.

Głodówka smoleńska

Stankiewicz nie będzie głodować sama. W Smoleńsku zginęło 96 osób, więc chce, by razem z nią nie jadło jeszcze 95 osób. Prezes stowarzyszenia Solidarni 2010, związana z "Telewizję Republiką”, nie wie jeszcze w jakim miejscu odbędzie się protest, ani kiedy dokładnie się rozpocznie. Wiadomo tylko, że wydarzenie ma odbyć się w kwietniu.

Ten środek nacisku po prostu wydaje nam się najwłaściwszy w obecnej sytuacji - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Stankiewicz.

Głodówka ma również być walką o upamiętnienie ofiar katastrofy, rzetelne śledztwo i ukaranie winnych. Tymczasem Antoni Macierewicz wziął teraz na celownik Donalda Tuska i zamierza postawić go przed polskim wymiarem sprawiedliwości ws. Smoleńska.

Zobacz także