18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stefan W. jak terrorysta? Przed morderstwem porównywał się do bin Ladena

Redakcja
30.01.2019  12:55
Stefan W. Osama bin Laden
Stefan W. Osama bin Laden Fot: Wikipedia/Facebook

Zabójca Pawła Adamowicza przed atakiem w Gdańsku dużo czasu spędzał na rozmowach w sieci i "odświeżaniu znajomości". W wiadomościach miał pisać, że przebywa w Iraku i jest jak Osama bin Laden.

Stefan W. w niedzielę 13 stycznia zamordował prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Miesiąc wcześniej, 8 grudnia, opuścił więzienie, w którym odbywał wyrok za napady na gdańskie placówki banków. Za kratkami spędził 5,5 roku.

ZOBACZ:  Zabójstwo Adamowicza jednak polityczne? Szokujące słowa Stefana W. o Kaczyńskim i PiS

Stefan W. jak bin Laden? Szokujące słowa mordercy

Mężczyzna po opuszczeniu zakładu karnego rzadko wychodził z domu, a wolny czas poświęcał na "odświeżanie dawnych znajomości" w internecie. Jak podaje "Super Express", Stefan W. w rozmowach na jednym z portali społecznościowych porównywał się do znanego terrorysty, Osamy bin Ladena.

Stefan jest w Iraku na szkoleniu terrorystycznym - pisał. - Ja nie mam telefonu, jestem jak Osama bin Laden, nie da się mnie namierzyć - dodał poproszony o podanie numeru telefonu.

W swoich wiadomościach miał też źle wypowiadać się na temat organów ścigania.

Je*ać policję, straż więzienną, sąd i prokuraturę - pisał.

Jak podaje dziennik, internetowe rozmowy nożownika z Gdańska analizowane są przez śledczych.

Zabezpieczono wszystkie komputery i telefony znajdujące się w mieszkaniu, w którym przebywał Stefan W. Te materiały są analizowane - powiedziała rzecznik prokuratury w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

ZOBACZ:  Stefan W. "słyszał głosy", "mówiły mu, co ma robić". Wyciekła diagnoza psychiatrów

Stefan W. niepoczytalny? Nożownika zbadają psychiatrzy

W czasie odsiadki, w 2016 roku lekarze z zakładu karnego, w którym przebywał Stefan W. stwierdzili u niego schizofrenię paranoidalną. Mężczyzna został poddany terapii, którą zakończono, gdy specjaliści orzekli, że nie ma podstaw do dalszej hospitalizacji.

Uczestniczył w zajęciach terapii, przyjmował posiłki, dbał o higienę, pozostawał w wyrównanym nastroju, przesypiał noce, nie wykazywał zachowań agresywnych ani autoagresywnych - napisali lekarze w ocenie stanu zdrowia mężczyzny.  

Teraz Stefanem W. ponownie zajmą się biegli. 30 stycznia zaplanowane jest badanie psychiatryczne mężczyzny. Dwóch psychiatrów i jeden psycholog orzekną, czy w chwili zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza nożownik był poczytalny. Od ich diagnozy zależeć będzie, czy zabójca stanie nad sądem karnym, czy trafi do szpitala psychiatrycznego.

ZOBACZ TEŻ: 

Przeczytaj więcej
Komentarze