18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabójca Pawła Adamowicza planował zamach na Andrzeja Dudę? Nowe fakty

Redakcja
18.01.2019  11:31
Stefan W planował zamach na Dudę
Stefan W planował zamach na Dudę Fot: LUKASZ SOLSKI/East News

Morderca prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, zaraz po wyjściu z więzienia w grudniu, udał się do Warszawy. Stefan W. miał wtedy próbować wtargnąć do Pałacu Prezydenckiego. SOP zaprzecza.

W czwartek 17 stycznia media w Polsce obiegła informacja, że w czasie zeznań w prokuraturze Stefan W. miał przyznać, że planował zamach w Warszawie. Następnego dnia rano nieoficjalnie podano, że mężczyzna na początku grudnia próbował wtargnąć do Pałacu Prezydenckiego.

Sprawę postanowili zbadać dziennikarze Radia Zet, którzy o komentarz zwrócili się do Służby Ochrony Państwa. Rzecznik SOP, ppk Bogusław Piórkowski zaprzecza, by 9 grudnia podobne wydarzenie miało w stolicy miejsce.

Nie odnotowaliśmy incydentu próby wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego - poinformował w rozmowie.

ZOBACZ:  Zabójca Adamowicza planował zamach w Warszawie? Szokujące zeznania Stefana W.

Policja zatrzymuje potencjalnych zamachowców

Tymczasem już po śmierci Pawła Adamowicza, polska policja zajęła się szukaniem ludzi nawołujących do morderstw polityków. Tylko w ciągu ostatnich dni zatrzymano kilka osób, które pochwalały działania Stefana W. i groziły osobom publicznym.

Wśród zatrzymanych znalazł się między innymi mężczyzna, który groził śmiercią prezydentowi Andrzejowi Dudzie. 72-latek nie korzystał wprawdzie z internetu, ale w poniedziałkowe popołudnie zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informując, że "zginął Adamowicz, jutro może zginąć Andrzej Duda".

Policjanci zatrzymali też mieszkańca Gdańska, który groził śmiercią Donaldowi Tuskowi. 48-latek w poniedziałek wieczorem, podobnie jak w przypadku Andrzeja Dudy, zadzwonił do WCPR i poinformował, że "zginął Adamowicz, zginie Tusk". Mężczyzna spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące.

ZOBACZ:  Zabójca Adamowicza może uniknąć więzienia

Pogrzeb Pawła Adamowicza. Trwają uroczystości

Tragicznie zmarły Paweł Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku w sobotę 19 stycznia. Nabożeństwo pogrzebowe rozpocznie się o godzinie 12.00. Od czwartku w Europejskim Centrum Solidarności wystawiona jest trumna prezydenta. Od piątku o godzinie 17.00, do soboty o godzinie 19.00 obowiązuje w całej Polsce żałoba narodowa.

ZOBACZ TEŻ:  

 

Przeczytaj więcej
Komentarze