Brak wyobraźni?

Dziecko w foteliku, auto na torach. Osobówka utknęła za szlabanem [WIDEO]

07.04.2019  17:02
Auto osobowe utknęło na torowisku
Auto osobowe utknęło na torowisku Fot: Facebook/Informator Brzeski

W miejscowości Sterkowiec, na przejeździe kolejowym utknęło auto osobowe z trzema osobami w środku. Tym razem tragedii udało się uniknąć.

Od głośnego, tragicznego wypadku karetki, która utknęła na przejeździe kolejowym w Puszczykowie, minęło zaledwie kilka dni, a już znowu omal nie doszło do tragedii. Tylko dzień później na tym samym przejeździe zatrzymało się inne auto, teraz podobna sytuacja miała miejsce w miejscowości Sterkowiec.

Osobówka utknęła na torach. W aucie małe dziecko

6 kwietnia około godziny 13.40 na przejazd kolejowy w Sterkowcu wjechało auto osobowe. Kierowca zignorował zamykające się szlabany i utknął między nimi. Chwilę później na torach pojawił się rozpędzony pociąg pospieszny.

W srebrnej hondzie, która utknęła na torowisku, podróżowały trzy osoby - dwóch dorosłych mężczyzn i kilkuletnie dziecko - dziewczynka "uwięziona" w foteliku. Dlaczego uwięziona? Bo gdyby kierowcy nie udało się zjechać z torów, szanse dziecka na ucieczkę byłyby w tym przypadku najmniejsze.

Tyle ostatnio wypadków na przejazdach kolejowych... A dosłownie przed chwilą osobówka wjechała w Sterkowcu miedzy zamykające się szlabany. Z tyłu siedziało małe dziecko. Szczęście, że pociąg jechał drugim torem. Kierowca zaczął wjeżdżać pod opuszczającymi się rogatkami. Kiedy zobaczył na środku torowiska, że te z przodu opadły na tyle, że przejazd będzie niemożliwy zaczął cofać. Te z tyłu były już opuszczone, więc widząc z której strony nadjeżdża pociąg, zdecydował się na przeczekanie przy rogatce po drugiej stronie. Takie manewry przód - tył, trwały. Udało mu się dosłownie w ostatniej chwili. I nie, nie było korka z żadnej strony przejazdu - relacjonowała pani Agnieszka, która widziała całe zdarzenie.

Informację o zdarzeniu i film z przejazdu pociągu pani Agnieszka przekazała lokalnemu serwisowi informacyjnemu "Informator Brzeski". Dziennikarze o lekkomyślnym zachowaniu kierowcy poinformowali z kolei policję.

39 wypadków od początku roku

Tymczasem, jak wynika z danych serwisu bezpieczny-przejazd.pl, tylko od początku 2019 roku w Polsce doszło już do 39 wypadków na przejazdach kolejowych. W ciągu nieco ponad 3 miesięcy na torach zginęło 9 osób, a dwie zostały ciężko ranne.

Czytaj także