18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Remont w Beskidach

Straszne wieści z polskich gór. Najtrudniejszy szlak został zamknięty

04.09.2023  13:39
Perć Akademików zamknięta - popularny szlak przechodzi remont
Perć Akademików zamknięta - popularny szlak przechodzi remont Fot: Albin Marciniak/East News

Polskie góry Beskidy popularne szlaki w Beskidach to Babia Góra, Wielka Czantoria, Barania Góra, Radziejowa, Perć Akademików, Rysianka czy Wielka Rycerzowa. Jaka jest pogoda w Beskidach? Czy jest drogo i jest dużo turystów? Beskid Śląski główne szlaki to m.in. Perć Akademików (żółty szlak na Babią Górę), która właśnie została zamknięta przez remont.

Jak czytamy na Wirtualnej Polsce, Babiogórski Park Narodowy poinformował o tym, że zaczyna się remont żółtego szlaku na Babią Górę (1725 m n.p.m.), czyli Perci Akademików. Od 29 sierpnia szlak jest zamknięty dla turystów. Czy wejdę na Babią Górę żółtym szlakiem, zastanawiają się turyści. Niestety, ikoniczna Perć Akademików jest zamknięta z powodu remontu.

Co zwiedzić w Beskidach poza Babią Górą? Wielu turystów wybiera inne szlaki – np. Wielka Czantoria (995 m n.p.m.), Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Gówniak (1644 m n.p.m.) czy Hrobaczą Łąkę (822 m n.p.m.), zwłaszcza że sławny, najtrudniejszy żółty szlak na Babią Górę został zamknięty. Gdzie się zatrzymać w Beskidach? Co zwiedzić, gdy Babia Góra zamknięta? Zawoja oferuje restauracje i atrakcje w czasie deszczu. Pytanie tylko, jaka będzie pogoda w górach przez następne 45 dni.

Szlak na Babią Górę zamknięty! Straszne wieści z Beskidów. Polskie góry – najtrudniejsze szlaki

Perć Akademików została zamknięta z powodu remontu. Dyrekcja BPN ogłosiła, że długo wyczekiwane prace odbędą się na odcinku od Górnego Płaju do Diablaka. Celem jest przywrócenie infrastruktury szlaku do pełnego bezpieczeństwa i funkcjonalności. Kiedy otworzą szlak żółty na Babią Górę? Perć Akademików ma być ponownie otwarta do zwiedzania przez turystów 28 października.

Jak podaje Wirtualna Polska, żółty szlak (Perć Akademików) uważany jest za jeden z najtrudniejszych szlaków w Beskidach. Jest to wejście jednokierunkowe i posiada wiele wymagających podejść – choćby ośmiometrową, pionową ścianę, czyli Czarny Dziób. Perć Akademików, jedna z głównych atrakcji Babiogórskiego Parku Narodowego, zostanie niestety zamknięta przez kilka tygodni.

Ostatnio informowaliśmy również, że został zamknięty szlak nad Morskie Oko. Szlak ten również cieszy się wielką popularnością, a jezioro posłużyło niedawno jako kąpielisko.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje